Lietuvoje

2021.01.27 13:06

Karantinas Lietuvoje pratęstas iki vasario 28 dienos, gyventojų judėjimo ribojimai išlieka

atnaujinta 14.00
Gytis Pankūnas, LRT.lt2021.01.27 13:06

Vyriausybė trečiadienį dėl COVID-19 pandemijos grėsmės pratęsė karantiną Lietuvoje iki vasario 28 dienos. Kartu nutarta pratęsti ir judėjimo tarp savivaldybių ribojimo laiką iki minėtos datos.

Vyriausybės nutarime, kuriam ministrų kabinetas pritarė trečiadienį, Vyriausybės posėdyje, numatyta karantiną pratęsti iki vasario 28 dienos 24 valandos. Kartu nutarta, kad iki kovo galios ir gyventojų judėjimo be svarbios priežasties tarp savivaldybių ribojimas.

„Lietuvos Respublikos teritorijoje ribojamas asmenų judėjimas tarp savivaldybių, išskyrus atvejus, kai vykstama: į savo gyvenamosios vietos savivaldybę; į kitą nei savo gyvenamosios vietos savivaldybę dėl artimųjų giminaičių mirties; į darbą (darbo reikalais), kai darbo vieta yra kitoje savivaldybėje; į aptarnaujančius tarptautinius keleivių maršrutus oro, jūrų uostus, autobusų stotis ar iš jų; dėl sveikatos priežiūros paslaugų“, – teigiama Vyriausybės nutarime.

Šis ribojimas netaikomas asmenims – vienos šeimos ar vieno namų ūkio nariams, vykstantiems į kitą nei savo gyvenamosios vietos savivaldybę, kurioje turi nekilnojamojo turto, priklausančio vienam iš šeimos ar namų ūkio narių nuosavybės teise.

Ministrų kabinetas anksčiau yra numatęs leisti gyventojams formuoti tam tikrus socialinius burbulus. Nustatyta, kad gali bendrauti dvi šeimos ir (ar) du namų ūkiai, jeigu viename iš jų yra ne daugiau kaip vienas asmuo arba neįgalus nepilnametis, arba nuolatinės priežiūros dėl neįgalumo reikalaujantis suaugęs asmuo.

Situacija gerėja, bet nepakankamai

Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) pažymi, kad sergamumas COVID-19 yra sumažėjęs, tačiau per savaitę registruojamas atvejų skaičius vis dar ženkliai didelis. Užkrečiamųjų ligų, galinčių išplisti ir kelti grėsmę, stebėsenos ir kontrolės informacinės sistemos duomenimis, per 14 dienų nuo 2021 m. sausio 12 d. iki sausio 25 d. užregistruota 14415 COVID-19 ligos atvejų (14 dienų sergamumo rodiklis 100 tūkst. gyventojų – 515,6 atvejų).

Ministerija pastebi, kad koronaviruso atvejų skaičius Lietuvoje mažėja, bet mažėjimo tempas, palyginus su ankstesnėmis savaitėmis yra sulėtėjęs. Taip pat daugėja savivaldybių, kuriose registruojami nedideli susirgimų skaičiai, kai 7 d. vidurkis per dieną yra 10 arba mažiau (tokių savivaldybių prieš savaitę buvo 29, šios dienos duomenimis 39).

SAM vertinimu, mirtingumas nuo COVID-19 ligos taip pat kol kas išlieka didelis, nors stebimas mirčių nuo COVID-19 ligos ir bendro mirtingumo mažėjimas. 2020 m. gruodžio mėn. nuo COVID-19 ligos mirė 1176 žmogus, 2021 m. sausio mėn. iki 25 d. – 849 asmenys.

Kartu pastebima, kad šiuo metu imunitetą COVID-19 ligai turi apie 7 proc. Lietuvos gyventojų, t. y. paskiepyti bent viena vakcinos doze (apie 2 proc.) arba persirgę, t. y. turėję teigiamą PGR arba antikūnų tyrimą per 6 mėn. (apie 5 proc.).

Pratęsti karantiną Vyriausybei pirmadienį pasiūlė Vyriausybės ekstremaliųjų situacijų komisija (VESK). Po komisijos posėdžio VESK atstovai užsiminė, kad pirmųjų karantino režimo atlaisvinimų, jei koronaviruso atvejų skaičius mažės, galima tikėtis vasario mėnesio viduryje.

Lietuvoje karantinas paskelbtas praėjusių metų lapkričio 7 dieną, nuo gruodžio 16 dienos jo režimas sugriežtintas ir pratęstas iki sausio 31-osios.

Populiariausi

Karantinas Vilniuje
COVID-19 TRUMPAI 6

Lietuvoje

2021.03.05 09:32
COVID-19 TRUMPAI

COVID-19 Lietuvoje: plečiasi židiniai darželiuose, įmonėse ir futbolo klube

434 atvejai, mirė 5 žmonės; atnaujinta 11.10
6
Rugsėjo 1-oji

Lietuvoje

2021.03.05 12:48

Pradinukų sugrįžtuves į klases ketinančios skelbti Plungės meras: baubas nėra toks didelis, kokį jį piešia

ministerija iki antradienio vakaro laukia mokyklų, kurios nori atverti duris, apsisprendimo