Lietuvoje

2016.04.08 07:59

Gyvūnas, kurį įsigijus, į namus nustojo vaikščioti svečiai

Net devynis gyvūnus, kurių dauguma – egzotiniai, auginantis Gerardas Paškevičius teigia, kad apie juos svajojo dar būdamas vaikas. Pirmąjį jų – Taivano laibauodegį žaltį – įsigijęs vos devynerių, šiandien be neįprastų gyvūnų savęs vaikinas neįsivaizduoja ir žinias apie juos gilina studijuodamas universitete.

„Šiuo metu auginu Taivano laibauodegį žaltį, gekoną, gerozaurą, Azijos miškų skorpioną, vorą, Afrikos keturpirštį ežį, papūgą, vėžlį ir šunį“, – savo augintinius vardija G. Paškevičius.

Žaltys – pirmas jo gyvūnas, kurį įsigijo dar vaikystėje. „Labai norėjau gyvatės, todėl pradėjau taupyti, kai man buvo devyneri. Per kelis mėnesius man pavyko susitaupyti 200 litų sumą ir nusipirkti žaltį. Tėvai padėjo išsirinkti gyvatę ir terariumą. Iš pradžių ši gyvatė buvo 20 cm, o dabar išaugo iki 2 metrų. Šiam žalčiui jau dvylika metų“, – apie mūsų krašte neįprastą gyvūną pasakoja jo šeimininkas, šiuo metu studijuojantis gyvūnų mokslo discipliną Lietuvos sveikatos mokslų universitete.

G. Paškevičius neslepia, kad kai kurie tėvų draugai, sužinoję apie augintinį, nustojo lankytis svečiuose.

„Yra viena tėvų draugė, kuri paniškai bijo gyvačių. Todėl sužinojusi apie mano naująjį augintinį, nustojo lankytis svečiuose. Jos mūsų namuose nebuvo jau dvylika metų“, – tikina egzotinių gyvūnų augintojas.

Plačiau – LRT TELEVIZIJOS laidoje „Mūsų gyvūnai“.