Lietuvoje

2021.01.13 09:58

Per praėjusią parą – 34 žmonių mirtys nuo COVID-19 infekcijos, dėl protrūkių sudėtinga situacija globos namuose ir įmonėse

atnaujinta 12.45
LRT.lt, BNS, LRT RADIJAS2021.01.13 09:58

Praėjusią parą Lietuvoje nustatyti 1694 nauji COVID-19 atvejai, tiesa, dėl sutrikimų e.sveikatos sistemoje apie per parą nuo infekcijos mirusius asmenis pranešta po kelių valandų – paaiškėjo, kad infekcija pasiglemžė 34 žmones.

Dar aštuonių asmenų mirtys įtrauktos į vakarykštę statistiką, tačiau faktinė jų mirtis įvyko ankstesnėmis dienomis.

Nuo COVID-19 mirė 19 moterų ir 15 vyrų.

Daugiausia mirusiųjų – devyni – priklausė 70–79 metų grupei.

Dar po aštuonis mirusiuosius registruota 60–69 ir 80–89 metų amžiaus grupėse, penkiems žmonėms buvo nuo 90 iki 99-erių, keturiems – nuo 50 iki 59-erių metų.

Bendras COVID-19 mirčių skaičius Lietuvoje pasiekė 2314 asmenų ribą.

Dėl sutrikimų visi duomenys pateikti nebuvo

Kaip BNS sakė Registrų centro atstovas Mindaugas Samkus, duomenys apie mirtis e.sveikatos sistemoje Statistikos departamentui turėtų būti prieinami maždaug per valandą.

„E.sveikatos sistemoje sutrikimų nebuvo užfiksuota, nedideli trikdžiai įvyko tik mirčių duomenų perdavimo Statistikos departamentui procese. (...) Bendradarbiaujant su Statistikos departamentu buvo sutarta, kad maždaug per valandą e.sveikatos sistemoje bus suformuotas duomenų rinkinys, kuriame bus matomi ir praėjusios paros duomenys“, – teigė jis.

Statistikos departamento žiniomis, gera žinia, jo per paskutines 24 valandas nuo COVID-19 pasveiko 1618 žmonės. Iš viso nuo SARS-CoV-2 paskiepyti 27 142 asmenys.

Per 24 valandas ištirta ėminių dėl įtariamo koronaviruso skaičius siekė 11369 testus.

Statistikos departamentas skelbia, kad per praėjusią parą nuo SARS-CoV-2 paskiepyta 1869 asmenys.

Iš viso Lietuvoje registruoti 163 042 šios infekcinės ligos atvejai, 97 336 asmenys pasveiko, 62 425 – tebeserga.

Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) informuoja, kad per praėjusią parą izoliuoti 1727 asmenys, iš viso izoliacijoje, įskaitant žmones, kuriems patvirtinta COVID-19 liga, šiuo metu yra 91 014 asmenys.

Atvejų, kai asmenų užsikrėtimo aplinkybės nėra aiškios, t. y. epidemiologinių tyrimų metu nustatyta, jog asmenys išvykę į užsienį nebuvo, su patvirtintais COVID-19 atvejais nebendravo, šiuo metu registruota 274 (iš tų atvejų, kurių epidemiologiniai tyrimai atlikti).

Protrūkiai globos įstaigose tęsiasi nuo spalio mėnesio, Antavilių pensionate – net 53 nauji atvejai

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) visuomenės informavimo specialistė Justina Petravičienė LRT RADIJUI pažymėjo, kad nors bendrai turime mažesnį užsikrėtimų skaičių, situacija gydymo įstaigose išlieka įtempta.

NVSC atstovė taip pat atkreipė dėmesį, kad protrūkiai globos įstaigose tęsiasi net nuo spalio mėnesio.

Naujas protrūkis fiksuotas Kelmės rajono Liolių socialinės globos namuose, kur koronavirusinė infekcija patvirtinta 11 gyventojų ir 3 darbuotojams. NVSC specialistai lankosi įstaigoje, teikiamos konsultacijos dėl infekcijų prevencijos priemonių taikymo.

Taip pat naujas protrūkis registruotas Zarasuose veikiančioje kepykloje, kur infekcija iš viso šiuo metu patvirtinta 8-iems darbuotojams. Epidemiologinė diagnostika tęsiama, pateiktos rekomendacijos dėl patalpų dezinfekcijos, teiktos konsultacijos dėl kitų darbuotojų ištyrimo.

Antradienį patvirtinti 53 koronavirusinės infekcijos atvejai, susiję su protrūkiu Vilniaus Antavilių pensionate, su kuriuo iš viso siejami 291 COVID-19 ligos atvejai (222 gyventojai, 69 darbuotojai), nustatytų per paskutiniąsias kelias savaites.

6 atvejai, registruoti antradienį, epidemiologų vertinimu, susiję su protrūkiu Ignalinos rajone veikiančiuose Mielagėnų palaimintojo Jurgio Matulaičio parapiniuose globos namuose. Iš viso su židiniu nuo sausio 8 d. siejama per 70 COVID-19 infekcijos atvejų.

Taip pat tęsiasi protrūkiai Ukmergės rajono Jasiuliškių socialinės globos namuose, kur nuo lapkričio vidurio registruoti 289 infekcijos atvejai, įskaitant antrinius darbuotojų šeimose, Panevėžio Algimanto Bandzos socialinių paslaugų namuose, kur nuo metų pradžios registruoti 24 infekcijos atvejai.

Tęsiasi ir protrūkiai Varėnos globos namuose, Šilutės rajone veikiančiuose Macikų socialinės globos namuose, Vilkaviškio rajone įsikūrusiuose Didvyžių globos namuose, Kalvarijos globos ir užimtumo centre.

Be to, registruoti COVID-19 ligos atvejai, siejami su protrūkiais žuvies perdirbimo įmonėje Raseiniuose, medicininės įrangos gamybos įmonėje Pabradėje, dažymo įmonėje Vilniuje, jūrų įmonėje Klaipėdoje, Vilniaus viešojo transporto įmonėje, Šilutės baldų gamybos įmonėje, Šakių šilumos įmonėje, Marijampolės siuvimo įmonėje, lentpjūvėje Prienų rajone, siuvimo įmonėje Visagine.

Taip pat registruoti atvejai, siejami su protrūkiais Vilniaus Santaros klinikose, Respublikinėje Vilniaus universitetinėje ligoninėje, Trakų rajono Onuškio Palaikomojo ydymo ir slaugos ligoninėje, Vilniaus miesto psichikos sveikatos centre, Vilniaus Vilkpėdės ligoninėje, Vilniaus miesto greitosios medicinos pagalbos brigadose, Klaipėdos medicininės slaugos ligoninėje, Plungės rajono savivaldybės, Anykščių, Visagino ligoninėse, Kupiškio Pirminės sveikatos priežiūros centre.

Be to, pastarąją parą registruoti atvejai, siejami su protrūkiais Kazlų Rūdos lopšelyje–darželyje „Pušelė“, Utenos mokykloje-vaikų darželyje „Varpelis“, Kauno vaikų globos namuose.

Atvejų, susijusių su protrūkiais šeimose, praėjusią parą visoje Lietuvoje, šiuo metu turimais duomenimis, registruoti 246.

Ligoninėse gydoma beveik 2,1 tūkst. COVID-19 pacientų, 156 – reanimacijoje

Lietuvos ligoninėse šiuo metu gydomi 2096 COVID-19 pacientai, 156 iš jų – reanimacijoje, trečiadienį pranešė Statistikos departamentas.

Deguonis papildomai tiekiamas 1222, dirbtinė plaučių ventiliacija taikoma 105 žmonėms.

Iš daugiau nei 16,5 tūkst. ligoninių lovų šiuo metu užimta kiek daugiau nei 8,6 tūkstančio.

Iš 701 reanimacijos lovos užimtos 398. Iš 652 lovų, kuriose gali būti taikoma dirbtinė plaučių ventiliacija, užimtos 244, o iš lovų, kur tiekiamas deguonis, užimtos 2206 iš 6390.

Populiariausi