Lietuvoje

2016.03.24 21:36

Ar verta įsigyti hibridinį automobilį?

LRT TELEVIZIJOS laida „Keliai. Mašinos. Žmonės“, LRT.lt2016.03.24 21:36

Ką žinome apie hibridinius automobilius? Ar jie gali būti dinamiški ir nepriklausomi nuo elektros šaltinio? Jūsų dėmesiui – visa tiesa apie hibridinius automobilius.

Tausoja aplinką, nedidelės sąnaudos, nesukelia problemų važiuoti ilgus atstumus. Taip populiariausiai apibūdinami hibridiniai automobiliai. Kyla klausimas: kaip tai įmanoma, jei nuolat reikia krauti elektros bateriją, o dideli automobiliai savaime neturėtų būti labai taupūs?

LRT TELEVIZIJOS laida „Keliai. Mašinos. Žmonės“ nusprendė įsitikinti patys – su lenktynininku Benediktu Vanagu sėdo į naują hibridinį japonų gamybos automobilį. Jį užvedus, tampa aišku, kad vien pagal garsą galima atskirti hibridinį automobilį nuo paprasto.

Važiuodamas greitkeliu, lenktynininkas įvardija ir dar dvi esmines hibridinio automobilio savybes: ekonomiškumas ir ekologiškumas.

„Hibridiniuose automobiliuose yra du varikliai – elektrinio ir vidaus degimo. Hibridiniai automobiliai yra ekonomiški. Kuo mažiau sudeginame degalų, tuo mūsų automobilis yra ekologiškesnis ir draugiškesnis aplinkai, mūsų planetai“, – teigia B. Vanagas.

LRT TELEVIZIJOS laidos „Keliai. Mašinos. Žmonės“ kūrybinė grupė norėjo įsitikinti, ar tikrai visureigis ekonomiškas, tad iš greitkelio suko į miestą, kur kiekvienas vairuotojas praleidžia daugiausia laiko.

Plačiau žiūrėkite LRT TELEVIZIJOS laidos „Keliai. Mašinos. Žmonės“ reportaže.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.