Lietuvoje

2021.01.07 10:50

Pernai Lietuvos krematoriume atlikta 7 380 kremavimų

ELTA2021.01.07 10:50

Įmonių grupės „K2 LT“ valdomame Lietuvos krematoriume per praėjusius metus atlikta 7 380 kremavimų. Tai – 50 proc. daugiau nei 2019 metais, kai buvo atlikti 4 902 kremavimai, arba beveik dvigubai daugiau nei 2018 metais, kai buvo atliktos 3 804 kremacijos.

Kaip nurodoma įmonės pranešime, iš visų pernai atliktų kremacijų 578 yra susijusios su COVID-19, t. y., prieš mirtį šie asmenys arba sirgo koronavirusu, arba jiems buvo įtariama ši liga, bet nebuvo atliktas tyrimas dėl COVID-19. Vien per 2020 metų gruodžio mėnesį buvo atlikti 794 kremavimai, t. y. 75 proc. daugiau nei per tą patį laikotarpį pernai, iš jų – 370 asmenų palaikų, kurie sirgo COVID-19 arba jiems buvo įtarta ši liga.

„Žmonių, besikreipiančiųjų dėl artimųjų palaikų kremavimo, srautai išaugo dėl įvairių priežasčių, – sako įmonių grupės „K2 LT“, valdančios Lietuvos krematoriumą ir ritualinių paslaugų centrą „Rekviem“, direktorius Bernardas Vilkelis. – Išaugęs pačios paslaugos populiarumas bendrai, o per paskutinius mėnesius ir dėl suvaržymų, organizuojant laidotuvių ceremonijas. Pavyzdžiui, kai kurie asmenys galbūt dabar yra saviizoliacijoje ir negali šiuo metu surengti atsisveikinimo ceremonijos, dar kiti nori surengti ją su daugiau dalyvių, todėl palaikus kremuoja ir laukia, kuomet pasikeis sąlygos. Įtakos turėjo ir bendrai padidėjęs mirtingumas“.

Lietuvos krematoriume Kėdainiuose yra dvi kremavimo linijos, per metus galinčios kremuoti iki 10 tūkst. velionių. Šiuo metu, kaip skelbiama pranešime, yra projektuojama trečioji linija, tuomet bus galima atlikti iki 15 000 kremacijų per metus.

Trečioji kremavimo linija Lietuvos krematoriume Kėdainiuose, kaip ir naujasis ritualinių paslaugų centras „Rekviem“ (planuojamas atidaryti Kaune šių metų sausio pabaigoje) – tai bendrovės „K2LT“ tvarios ir ilgalaikės plėtros strategijos dalis, pažymima pranešime.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.