Lietuvoje

2020.12.23 10:34

Trečiadienį gali būti priimti nauji karantino sugriežtinimai: automobiliuose – tik 2 žmonės arba vienas šeimos ūkis

LRT.lt, BNS2020.12.23 10:34

Lietuvoje vis nemažėjant naujų COVID-19 atvejų, o mirčių skaičiui vis augant, Vyriausybė trečiadienį renkasi į posėdį, jame gali spręsti apie papildomų sugriežtinimų taikymą.

Transporto priemonėje – tik du žmonės

Kaip skelbiama Sveikatos apsaugos ministerijos įregistruotame dokumente, numatomi svarstyti pokyčiai, susiję su besibūriuojančių asmenų skaičiaus ribojimu.

Ypač tai paliestų keliaujančiuosius automobiliais – jei Vyriausybė pritartų siūlymams, vienu automobiliu galėtų keliauti ne daugiau nei 2 asmenys ar vieno šeimos ūkio nariai.

„Viešose vietose ir transporto priemonėse, išskyrus miesto, tarpmiestinio ir priemiestinio reguliaraus susisiekimo keleivinio transporto priemonėse ar transporto priemonėse, kuriose vykstama į (iš) darbo vietą, būti ne didesnėmis nei 2 asmenų arba vienos šeimos ir (ar) vieno namų ūkio narių grupėmis“, – rašoma projekte, kuris bus svarstomas Vyriausybės posėdyje trečiadienio popietę.

Be to, numatyta, jog laidotuvėse gali dalyvauti ne daugiau nei 10 asmenų, išskyrus šeimos ir namų ūkio narius bei ritualines paslaugas teikiančius asmenis.

Praktinis vairavimo mokymasis iš dokumento išbrauktas

Kitas galimas karantino sugriežtinimas susijęs su neformaliu suaugusiųjų švietimu ir neformaliu profesiniu mokymu – remiantis SAM pateiktu dokumentu jis bus vykdomas tik nuotoliniu būdu.

Išimtys būtų taikomos organizuojant aviacijos bei jūrininkų praktinius mokymus, taip pat užsienio kalbos mokėjimo lygio vertinimo egzaminus asmenims, stojantiems į užsienio aukštąsias mokyklas, kai dalyvauja ne daugiau kaip 5 asmenys.

Įdomu tai, kad pirminiame registracijos dokumente buvo numatyti apribojimai ir transporto priemonių vairavimo praktiniams mokymams, tiesa, patobulintame dokumente šis punktas buvo išbrauktas.

Pareigūnai vėl griežtins judėjimą tarp savivaldybių

LRT.lt primena, kad, siekdama įgyvendinti draudimą gyventojams judėti tarp savivaldybių be svarbios priežasties, policija trečiadienį atnaujina kontrolės postus savivaldybių centrų prieigose.

Masinis automobilių tikrinimas vėl prasidės nuo 13 valandos.

Tuo pačiu metu Vyriausybė svarstys, ar leisti gyventojų judėjimą tarp miestų ir rajonų žiedinėse savivaldybėse. Tokį pakeitimą siūlo Vyriausybės ekstremalių situacijų komisija.

Policija teigia, kad daug miestų gyventojų susiję su rajonais ir atvirkščiai, taip pat tai būtų transporto spūsčių prevencija bei padėtų taupyti pareigūnų pajėgumus kontrolės metu.

Vyriausybei ketinama teikti ir nutarimo dėl asmenų skaičiaus ribojimo viename automobilyje projektą.

Siūloma reglamentuoti, kad per sugriežtintą karantiną automobiliuose galėtų vykti tik vienos šeimos, namų ūkio nariai arba ne daugiau nei du kartu negyvenantys asmenys.

Siekdama suvaldyti koronaviruso plitimą, Vyriausybė iki sausio 3 dienos uždraudė judėjimą tarp savivaldybių be būtino reikalo.

Masiškai tikrinti vykstančius automobilius policija nutarė savaitgaliais ir švenčių dienomis.

Trečiadienį įrengti kontrolės punktai veiks iki savaitės pabaigos.

Populiariausi

Agnė Bilotaitė
5

Lietuvoje

2021.03.08 14:10

Ekstremaliųjų situacijų komisija siūlo atlaisvinti judėjimą visoje šalyje, išskyrus „juodąsias“ savivaldybes

šiuo metu „juodosioms“ priskiriamos 8 savivaldybės; atnaujinta 15.17
5
VU Gyvybės mokslų centro laboratorija
COVID-19 TRUMPAI 9
Rugsėjo 1-osios šventė. Mokslo metų pradžios šventė
6

Lietuvoje

2021.03.08 12:27

Mokyklas atverti norintis rajono meras: tėvų nuomonės įvairios – dalis sako nenorintys, kad kaišiotų pagaliukus į nosis

bandomosios mokyklos pirmokės tėvas apie vaikų testavimą: tai – nosies pakutenimas; atnaujinta 13.02
6
Policijos kontrolė
6

Lietuvoje

2021.03.08 12:44

Ant Vyriausybės ekspertų tarybos stalo – ribojimų atlaisvinimo per Velykas klausimas

svarstys ir dėl prekybos ribojimų galimo tolesnio mažinimo
6