Lietuvoje

2020.12.15 15:14

Pasitikėjimo reitingas: lyderis Nausėda, o Šimonytė jau aplenkė Skvernelį

Benas Brunalas, ELTA2020.12.15 15:14

Didžiausią Lietuvos visuomenės pasitikėjimą turi pareigas einantys ir kadenciją baigę aukščiausi šalies vadovai, rodo naujausios sociologinės apklausos.

Naujienų agentūros ELTA užsakymu lapkričio 6–30 dienomis rinkos ir viešosios nuomonės tyrimų kompanija „Baltijos tyrimai“ atliko tyrimą. Apklausos metu respondentų buvo prašoma pasakyti, kuriais Lietuvos visuomenės veikėjais jie labiausiai pasitiki (pavardes respondentai minėjo patys).

Pasitikėjimo reitinge ir toliau pirmauja prezidentas Gitanas Nausėda. Tai, kad labiausiai pasitiki šalies vadovu, lapkričio mėnesį teigė ketvirtadalis (23,8 proc.) apklaustų Lietuvos gyventojų. Spalio mėnesio duomenimis, pasitikėjimas G. Nausėda buvo labai panašus – 23,3 proc.

Antrojoje šio reitingo vietoje – premjerė Ingrida Šimonytė. Pasitikėjimą ja lapkritį deklaravo 10,5 proc. piliečių. Lyginant su apklausa, daryta spalio mėnesį (8,5 proc.), palankus požiūris į I. Šimonytę šiek tiek paaugo, ir naujoji Vyriausybės vadovė iš trečiosios reitingų lentelės vietos šoktelėjo į antrąją.

Tuo metu trečiojoje vietoje atsidūrė iki tol reitinge antru buvęs ekspremjeras Saulius Skvernelis. Juo, lapkričio mėnesio duomenimis, pasitiki 8,8 proc. gyventojų. Tuo metu spalio mėnesį pasitikinčių S. Skverneliu buvo 11 proc.
Politikų, kuriais labiausiai pasitikima, penketuke taip pat yra kadenciją baigę prezidentai: Dalia Grybauskaitė (7,4 proc.) ir Valdas Adamkus (5,4 proc.).

Gyventojų vertinimai abiejų prezidentų per mėnesį taip pat keitėsi nežymiai.

Toliau pasitikėjimo reitinge rikiuojasi Darbo partijos pirmininkas Viktoras Uspaskichas (4,1 proc.). Už jo – valdančiosios Laisvės partijos pirmininkė bei naujoji ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė (3,6 proc.).
Politikų, kuriais labiausiai pasitikima, dešimtuke – taip pat ir Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų pirmininkas bei naujasis Lietuvos diplomatijos vadovas Gabrielius Landsbergis (3,5 proc.). Šio reitingo dešimtuką užbaigia Kauno meras Visvaldas Matijošaitis (3,3 proc.) ir Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos pirmininkas Ramūnas Karbauskis (2,9 proc.).

Iš viso 2020 metų lapkričio mėnesį respondentai paminėjo 99 visuomenės veikėjus (prieš mėnesį nurodė 92), kuriais jie labiausiai pasitiki.

Populiariausi

Medikai dirba Alytaus Stasio Kudirkos ligoninėje karantino metu
COVID-19 TRUMPAI

Lietuvoje

2021.04.20 09:34
COVID-19 TRUMPAI

Lietuvoje patvirtinti 1138 nauji koronaviruso atvejai, mirė 9 žmonės, pirmąją skiepo dozę gavo 4541 asmuo

mirė 40–49 metų amžiaus grupei priklausantis asmuo; atnaujinta 10.00