Lietuvoje

2020.12.14 09:32

NVSC specialistė apie naujausią COVID-19 statistiką: teigiamų testų ir atvejų santykis yra blogas ženklas

patvirtinta 1919 naujų koronaviruso atvejų ir 10 mirčių, atnaujinta 11.00
LRT.lt, LRT RADIJAS2020.12.14 09:32

Statistikos departamento duomenimis, per pastarąją parą Lietuvoje nustatyti 1919 naujų koronaviruso atvejų. Taip pat pranešta apie 10 mirčių. Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) specialistė Justina Petravičienė pabrėžia, sumažėjęs atvejų skaičius neatspindi situacijos. Anot jos, priešingai – teigiamų testų ir atvejų santykis yra blogas ženklas.

„Žvelgiant, kad atlikta beveik puspenkto tūkstančio (tyrimų – LRT.lt), tai iš tikrųjų tas teigiamų testų ir atvejų santykis yra tikrai labai blogas ženklas“, – LRT RADIJUI aiškino NVSC specialistė J. Petravičienė.

Anot jos, situacija prastėja Alytaus ir Panevėžio apskrityse.

„Alytus ir Panevėžys – tikrai matome infekcijos atvejų skaičiaus augimą. Tai matome, kad pasivijo ir tos apskritys, kuriose iki šiol fiksavome mažiau atvejų. Vis dėl to jose lygiai taip pat yra išplitusi (infekcija – LRT.lt). Jau dabar nėra Lietuvoje saugaus regiono. Turime galimybę padaryti, kad būtų. Labai norėtųsi žmones iš tiktųjų paraginti laikytis to karantino režimo, kad visi greičiau galėtume išeiti iš šitos situacijos, pralaimėję kuo mažiau“, – LRT RADIJUI sakė NVSC atstovė.

Lietuvoje – 1919 koronavirusinės infekcijos atvejų

Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) informuoja, kad per praėjusią parą Lietuvoje patvirtinti 1919 koronavirusinės infekcijos (COVID-19) atvejai. 656 iš jų registruoti Kauno, 444 Vilniaus, 232 Panevėžio, 155 Alytaus, 106 Klaipėdos, 90 Marijampolės, 89 Šiaulių apskrityse. Dar 74 infekcijos atvejai patvirtinti Telšių, 46 Tauragės ir 9 Utenos apskrityse. 18 atvejų kol kas dar nėra priskirti jokiam šalies regionui dėl informacijos trūkumo. Kuriems regionams priskirti šiuos atvejus, paaiškės po epidemiologinio tyrimo.

Šiuo metu atlikta 986 atvejų epidemiologinė diagnostika atlikta (933 atvejai į NVSC sistemą pateko vėlai vakare arba naktį, todėl jie tiriami šiandien).

Atvejų, kai asmenų užsikrėtimo aplinkybės nėra aiškios, t. y epidemiologinių tyrimų metu nustatyta, jog asmenys išvykę į užsienį nebuvo, su patvirtintais COVID-19 atvejais nebendravo, šiuo metu registruota 108 (iš tų atvejų, kurių epidemiologiniai tyrimai atlikti).

Atvejai, fiksuoti protrūkiuose

Naujas protrūkis sekmadienį registruotas Telšių rajono senelių globos namuose, kur koronavirusinė infekcija patvirtinta 15-likai šios įstaigos gyventojų.

Protrūkiai, kuriuose registruota po du ar kelis koronavirusinės infekcijos atvejus, sekmadienį nustatyti neįgaliųjų centre „Klaipėdos lakštutė“, įmonėse „Lietuvos geležinkeliai“, „Pasvalio vandenys“, Valstybės sienos apsaugos tarnyboje, Pasvalio socialinių paslaugų centre, Telšių rajono savivaldybėje.

Be to, fiksuoti atvejai, siejami su protrūkiais Kaune, Kazlų Rūdoje, Marijampolėje veikiančiose baldų gamybos įmonėse, taip pat Biržuose veikiančioje plastmasės gaminių surinkimo įmonėje, Marijampolėje – verpalus gaminančioje įmonėje, taip pat įmonėje, prekiaujančioje mediena.

Vakarykštę parą registruota po du ar kelis koronavirusinės infekcijos atvejus, siejamus su protrūkiais Panevėžio statybos įmonėje, pieno produktų gamybos įmonėje Pasvalyje, siuvimo įmonėse Kupiškyje ir Telšiuose.

Be to, sekmadienį registruoti atvejai, siejami su protrūkiais Vilniaus apskrityje veikiančiose transporto, valymo paslaugų, metalo, plastiko apdirbimo, siuvimo įmonėse, taip pat – prekybos, maisto pramonės įmonėse.

Vakarykštę parą taip pat registruoti COVID-19 atvejai, epidemiologų vertinimu, susiję su susirgimais Šiaulių ,,Sandoros“ progimnazijoje, Telšių „Ateities“ progimnazijos Saulėtekio skyriuje, Vilniaus lopšelyje-darželyje „Vandenis“.

Atvejų, susijusių su protrūkiais šeimose, praėjusią parą visoje Lietuvoje, šiuo metu turimais duomenimis, registruota 84.

Teigiamų testų ir atvejų santykis yra blogas ženklas

J. Petravičienė pabrėžia, sumažėjęs atvejų skaičius neatspindi situacijos. Anot jos, priešingai – teigiamų testų ir atvejų santykis yra blogas ženklas.

„Žvelgiant, kad atlikta beveik puspenkto tūkstančio (tyrimų – LRT.lt), tai iš tikrųjų tas teigiamų testų ir atvejų santykis yra tikrai labai blogas ženklas“, – LRT RADIJUI aiškino J. Petravičienė.

Anot jos, situacija prastėja Alytaus ir Panevėžio apskrityse.

„Alytus ir Panevėžys – tikrai matome infekcijos atvejų skaičiaus augimą. Tai matome, kad padaugėja ir tose apskrityse, kuriose iki šiol fiksavome mažiau atvejų. Vis dėl to jose lygiai taip pat yra išplitusi (infekcija – LRT.lt). Jau dabar nėra Lietuvoje saugaus regiono. Turime galimybę padaryti, kad būtų. Labai norėtųsi žmones iš tiktųjų paraginti laikytis to karantino režimo, kad visi greičiau galėtume išeiti iš šitos situacijos, pralaimėję kuo mažiau“, – LRT RADIJUI sakė NVSC specialistė.

Operatyvūs praėjusios paros COVID-19 pandemijos rodikliai:

Per praėjusią parą patvirtintų naujų atvejų konkretiems žmonėms skaičius: 1919

Bendras patvirtintų atvejų konkretiems žmonėms skaičius: 95021

Per praėjusią parą registruotų COVID-19 mirčių skaičius: 10

Bendras registruotų COVID-19 mirčių skaičius: 825

Dėl kitų priežasčių mirusių užsikrėtusių koronavirusu asmenų skaičius: 403

Per praėjusią parą pasveikusių asmenų skaičius: 42

Pasveikusių asmenų skaičius: 38957

Sergančių koronavirusu asmenų skaičius: 54836

Per vakar dieną ištirta ėminių dėl įtariamo koronaviruso: 4483

Iki šiol iš viso ištirta ėminių dėl įtariamo koronaviruso: 1421759

Ligoninėse gydoma per 2,3 tūkst. COVID-19 pacientų, iš jų 191 – reanimacijoje

Ligoninėse gydomi 2328 COVID-19 pacientai, 191 iš jų – reanimacijoje, pirmadienį pranešė Statistikos departamentas.

Deguonis reikalingas 1301 pacientui, 112 žmonių taikoma dirbtinė plaučių ventiliacija.

Šiuo metu užimta apie pusė ligoninių lovų: 8377 iš 16 tūkst. 560.

Iš 685 reanimacijos lovų užimta maždaug du trečdaliai – 408. Iš 637 lovų, kuriose gali būti taikoma dirbtinė plaučių ventiliacija, užimtos yra 247, iš 6185 lovų su deguonimi užimtos 2319.

Daugiausia naujų mirčių nuo koronaviruso fiksuota Vilniaus apskrityje

Daugiausia mirčių nuo koronaviruso praėjusią parą fiksuota Vilniaus apskrityje, rodo pirmadienį paskelbti Statistikos departamento duomenys.

Čia mirė keturi žmonės, dar du žmonės mirė Tauragės, po vieną – Klaipėdos, Panevėžio, Marijampolės ir Alytaus apskrityse.

Mirusieji buvo 50–89-erių metų amžiaus. Pusė mirusiųjų – penki – priklausė 80–89-erių metų amžiaus grupei.

Praėjusią parą mirė šešios moterys ir keturi vyrai.

LRT.lt primena, kad sekmadienį buvo paskelbta apie 2849 naujus koronaviruso ir 24 mirties atvejus. Specialistai pabrėžia, kad po savaitgalio visuomenę pasiekia ženkliai menkesni nustatytų naujų koronaviruso infekcijos atvejų rodikliai, tačiau tai neatspindi tikrosios infekcijos šalyje padėties. Plačiau apie tai:

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt