Lietuvoje

2020.12.07 15:37

Apie „pakazuchą“ prakalbęs Skvernelis sulaukė Nausėdos pykčio: kliuvo ir už žodžius, ir už sprendimų neadekvatumą

Modesta Gaučaitė-Znutienė, LRT.lt2020.12.07 15:37

Prezidentas Gitanas Nausėda pirmadienį kritikavo ir premjero Sauliaus Skvernelio žodžius apie Sveikatos ekspertų tarybą, ir Vyriausybės priimtus sprendimus dėl karantino griežtinimo.

Sekmadienį prezidentas sušaukė Sveikatos ekspertų tarybą, kurioje dalyvavo sveikatos srities ekspertai, paskirtoji premjerė Ingrida Šimonytė, būsimasis sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys. Kviesti į ją buvo ir laikinasis premjeras Saulius Skvernelis, ir laikinasis sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga. Tiesa, nė vienas jų nepasirodė.

Apie „pakazuchą“ prakalbęs Skvernelis sulaukė Nausėdos kirčio: tai – nepagarba mokslininkams

Apie tai pirmadienį paklaustas S. Skvernelis teigė, kad sprendimus dėl koronaviruso situacijos priima Vyriausybė ir jam nebuvo būtina ten dalyvauti, o tokį sušauktą posėdį vadino „pakazucha“.

„Sveikatos ekspertų susitikimas. Tai ten, kur turi dalyvauti ekspertai, dalyvauja ekspertai. Ten, kur turi dalyvauti sprendimų priėmėjai, dalyvauja sprendimų priėmėjai. Ekspertų lygmeniu man ir Vyriausybei atstovavo mano patarėjas ir, matyt, nereikia daryti tokiuose renginiuose – atleiskite už rusišką žodį – tam tikros „pakazuchos“.

Ekspertai yra išklausyti, jų nuomonė yra pateikta, su ta nuomone buvo susipažinta, juo labiau žinant, kad pirmadienį Vyriausybė priims šiuos sprendimus, kurie turėjo būti priimti“, – savo požiūrį išdėstė S. Skvernelis.

Apie tai paklaustas prezidentas kalbėjo, kad tokiu pareiškimu laikinasis premjeras parodė nepagarbą mokslininkams, ekspertams.

„Iškiliausiems šio sektoriaus atstovams, kurie negailėdami laiko, negailėdami pastangų, iš patriotiškų sumetimų ėmėsi misijos padėti Vyriausybei rasti optimalius sprendimus. Tą jie darė neskaičiuodami, ar darbo diena, ar savaitgalis“, – sakė G. Nausėda.

Anot jo, gaila, kad ekspertų darbas buvo įvertintas tokiu epitetu.

Prezidentas kritikavo ir karantino ribojimų griežtinimus, kuriems pirmadienį pritarė S. Skvernelio vadovaujamas ministrų kabinetas.

„Ne visi jie yra pakankamai adekvatūs esant šiai labai rimtai susiklosčiusiai situacijai. Tarp tokių įvardyčiau priemonę dėl nuotolinio darbo organizavimo. Manau, kad tai yra nepakankama priemonė, apimanti tik savivaldybių ir valstybės institucijas, įmones.

Ekspertai pažymėjo, kad nuotolinio darbo režimą reikia įvesti kiek galima didesne imtimi įmonių, taip pat tuo tikslu įtraukti ir aktyvuoti Valstybinę darbo inspekciją, karštąsias telefono linijas, kad jomis būtų galima pranešti apie pažeidimus. Todėl ši priemonė yra per silpna“, – komentavo prezidentas.

Anot šalies vadovo, kai kurios karantino priemonės galėtų būti griežtesnės ir, atrodo, dėl to sprendimus turės priimti jau naujoji Vyriausybė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt