Lietuvoje

2020.11.18 11:00

Prasideda naujosios Vyriausybės dėlionė: paskelbtos kandidatų į ministrus pavardės

atnaujinta 11.58
Gytis Pankūnas, Modesta Gaučaitė-Znutienė, LRT.lt2020.11.18 11:00

Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) kandidatė į premjerus Ingrida Šimonytė, susitikusi su prezidentu Gitanu Nausėda, paskelbė kandidatų į ministrus pavardes.

Kandidatai į ministrus:

Naujosios Vyriausybės dėlionė: Šimonytė paskelbė kandidatų į ministrų pavardes

Aplinkos ministerija – Simonas Gentvilas (Liberalų sąjūdis)

Energetikos ministerija – Dainius Kreivys (TS-LKD)

Ekonomikos ir inovacijų ministerija – Aušrinė Armonaitė (Laisvės partija)

Finansų ministerija – Gintarė Skaistė (TS-LKD)

Krašto apsaugos ministerija – Arvydas Anušauskas (TS-LKD)

Kultūros ministerija – Simonas Kairys (Liberalų sąjūdis)

Socialinės apsaugos ir darbo ministerija – Monika Navickienė (TS-LKD)

Susisiekimo ministerija – Kasparas Adomaitis (Laisvės partija)

Sveikatos apsaugos ministerija – Arūnas Dulkys (TS-LKD)

Švietimo, mokslo ir sporto ministerija – Jurgita Šiugždinienė (TS-LKD)

Teisingumo ministerija – Evelina Dobrovolska (Laisvės partija)

Užsienio reikalų ministerija – Gabrielius Landsbergis (TS-LKD)

Vidaus reikalų ministerija – Agnė Bilotaitė (TS-LKD)

Po susitikimo su G. Nausėda kandidatė į premjerus I. Šimonytė pabrėžė, kad šias kandidatūras į ministrus ji ketina prezidentui oficialiai pateikti, jei bus patvirtina premjere.

„Pirmiausia aš turiu gauti pakankamai pasitikėjimo Seime“, – pažymėjo I. Šimonytė.

Anot jos, šios kandidatūros į ministrus prezidentui buvo pristatytos, tačiau tai dar nereiškia, kad joms G. Nausėda pritaria. I. Šimonytė teigė, kad, jei parlamente bus patvirtinta jos kandidatūra į premjerus, minėti kandidatai į ministrus pradės susitikimų su šalies vadovu maratoną.

I. Šimonytė, išvardijusi galimus kandidatus į ministrus, atkreipė dėmesį, kad šiuo metu dar nėra suderinta kandidatūra į žemės ūkio ministrus.

„Truputėlį užtruko derinimas. Tai yra vienintelė kandidatūra, kuri šiandien nėra įvardijama“, – pažymėjo I. Šimonytė.

Prezidento patarėjas išvardijo pirmąsias užduotis

Kaip kalbėjo prezidento vyriausiasis patarėjas vidaus politikos klausimais Povilas Mačiulis, prezidento nuomone, pirmoji užduotis, tenkanti naujai Vyriausybei, bus suvaldyti COVID-19 situaciją ir minimizuoti jos įtaką šalies ekonomikai.

Kandidatų į ministrus sąrašą atskleidusi Šimonytė: buvo ir tokių pavardžių, apie kurias net nesvarsčiau

„Kandidatei į ministrus pirmininkus prezidentas pabrėžė, kad visų žmonių gerovė priklausys ir nuo sutelktų valdžios pastangų naikinti socialinę atskirtį. Kartu su naująja Vyriausybe prezidentas pasiruošęs užtikrintai siekti didinti gynybos biudžetą, spartinti sinchronizacijos su kontinentiniais Europos tinklais įgyvendinimą“, – kalbėjo prezidento patarėjas.

Prioritetas taip pat skiriamas nacionaliniam švietimo susitarimui, didesniam mokslo ir eksperimentinės plėtros finansavimui.

Prezidentas teikti I. Šimonytės kandidatūrą į premjerus Seimui ketina ketvirtadienį.

I. Šimonytė: sveikatos apsaugos ministrui nebūtina mokėti operuoti

Kandidatė į premjerus I. Šimonytė, paklausta, ar neabejoja S. Gentvilo kandidatūra į aplinkos ministrus, mat kai kurios aplinkosaugos organizacijos nepritaria jo idėjoms, pabrėžė žinantis šias abejones, tačiau situacijos nesureikšmino.

„Yra normalu turėti abejonių. Juo labiau kad tikrai negyvenu vakuume ir turiu nemažai susilaukusi kreipimųsi iš bendruomenių, susijusių su aplinkosauga, – tiek tų, kurios palaiko S. Gentvilo kandidatūrą, tiek tų, kurios turi pastabų S. Gentvilo kandidatūrai. Aš manau, kad tai yra tolesnių diskusijų ir darbo planavimo klausimas. Taip pat ir su šalies prezidentu diskusijos (vyksta – LRT.lt), kaip suplanuoti pirmus žingsnius, jei kandidatūra būtų patvirtinta, kad visos abejonės būtų išsklaidytos ir ministras, pradėjęs dirbti, tikrai gautų pakankamą laiką įrodyti, kad jam labai rūpi aplinka, aplinkosauga“, – aiškino politikė.

I. Šimonytės teigimu, ji, pasirinkdama A. Dulkį kandidatu į sveikatos apsaugos ministrus, akcentavo dabartinės situacijos rimtumą ir sistemines sveikatos apsaugos problemas, kurias, kandidatės į premjerus manymu, buvęs valstybės kontrolierius turėtų mokėti spręsti.

„Manau, kad A. Dulkys yra sukaupęs gerą patirtį, būdamas valstybės kontrolieriumi, gerą išmanymą apie sistemų problemas. Dar kartą pabrėžiu, ne kartą esu tą sakiusi, 2016 metais, kai pati kandidatavau į šešėlinius tuo metu Tėvynės sąjungos sveikatos apsaugos ministrus, kad, mano supratimu, sveikatos apsaugos ministrui nėra reikalinga ar nėra būtina mokėti skirti vaistus, operuoti ir diagnozuoti ligas. Reikia labai gerai išmanyti sistemą, jos problemas ir tuo sisteminiu požiūriu vadovaujantis tiesiog pasiūlyti sprendimus, kurie leistų pagerinti paslaugų prieinamumą ir kokybę“, – dėstė I. Šimonytė.

Ji pabrėžė, kad su prezidentu A. Dulkio kandidatūros iki šiol nederinusi, bet kartu pažymėjo nesureikšminanti fakto, kad šalies vadovas A. Dulkio neteikė antrai kadencijai vadovauti Valstybės kontrolei.

„Dėl jokios kandidatūros šiame etape nėra sutarta, tą sakiau pradžioje, tai yra mano siūlymas. Tai, kad prezidentas neteikė pono A. Dulkio kandidatūros antrai kadencijai, yra prezidento pasirinkimas“, – tvirtino I. Šimonytė.

Anot jos, antroji kadencija nėra garantuota nė vienam valstybės pareigūnui.

„Manau, ką ir pats prezidentas tuo metu minėjo, rotacija ir kaita institucijoms nėra blogas dalykas. Galiausiai žmonės, kurie ateina dirbti kadencijai, jie ir ateina dirbti kadencijai. Ar jie bus pasiūlyti kitai kadencijai, tikrai nėra kažkoks garantuotas dalykas. Aš tikrai nematau kažkokių labai nuostabių dalykų, kad vadovai keičiasi tose institucijose, kuriose jie skiriami tam tikrai kadencijai“, – dėstė kandidatė į premjerus.

Tiki, kad G. Landsbergis praturtins užsienio politiką

Preliminariai skaičiuojant, centro dešinės koalicijos pradedamame formuoti ministrų kabinete su galima premjere iš viso turėtų dirbti bent septynios moterys. Kadenciją baigiančiame Sauliaus Skvernelio ministrų kabinete dirba viena moteris – vidaus reikalų ministrė, Lietuvos lenkų rinkimų akcijos-Krikščioniškų šeimų sąjungos atstovė Rita Tamašunienė.

I. Šimonytė tvirtino nenorinti atskleisti, ar į žemės ūkio ministrus siūloma moteris, tačiau patikino, kad lyčių balansas, jei bus patvirtintas jos siūlomas ministrų kabinetas, Vyriausybėje tikrai pasikeis, lyginant su kadenciją baigiančia S. Skvernelio ministrų kabineto sudėtimi.

„Nespekuliuosiu, bet man atrodo, kad man šitame kabinete pavyko kartais pagerinti premjero S. Skvernelio pasiektą rezultatą“, – teigė kandidatė į premjerus.

Paklausta apie konservatorės Gintarės Skaistės kandidatūrą į finansų ministrus, ji neslėpė pasitikinti šios politikės, turinčios ekonomikos mokslų daktaro laipsnį, sugebėjimais.

„Ji buvo Socialinių reikalų komiteto (Seime – LRT.lt) nare, buvo Biudžeto ir finansų komiteto nare, dirbo Kauno miesto savivaldoje. Tikrai aš visiškai neabejoju Gintarės kompetencija ir atsakingumu ir gebėjimu labai rimtai ir nuosekliai vertinti iššūkius, kurie mums kyla“, – aiškino I. Šimonytė.

Anot jos, abejonių nekyla ir dėl TS-LKD lyderio G. Landsbergio kandidatūros į užsienio reikalų ministrus. I. Šimonytė užsiminė, kad kandidatūros į šią poziciją ieškota, svarstant, kurie politikai galėtų išnaudoti savo gebėjimus Seimo komitetų darbe ir kurie – Vyriausybėje.

„G. Landsbergis yra vienos iš Europos liaudies partijos šeimų pirmininkas. Aš manu, kad tai yra labai svarbus veiksnys, kuris galėtų dar praturtinti mūsų užsienio politiką tais ryšiais, kuriuos mes turime per tą partijų šeimą, kuriai priklausome“, – apie konservatorių pirmininko galimybes kalbėjo I. Šimonytė.

Populiariausi

Sniegas ir pūgos Lietuvoje

Lietuvoje

2021.01.25 10:52

Sniego bus iki soties: pūgos kilti pradės jau antradienio naktį, o dalyje Lietuvos regionų pusnys gali siekti kelius intensyvus snygis truks mažiausiai pusantros paros; atnaujinta 13.04

12
Agnė Bilotaitė

Lietuvoje

2021.01.25 13:07

Ekstremalių situacijų komisija siūlo Vyriausybei pratęsti karantiną dar mėnesiui Dulkys spėja, kad balandžio 1 d. karantinas galėtų baigtis; atnaujinta 15.51

10
Karantinas Vilniuje

Lietuvoje

2021.01.25 09:33

541 COVID-19 atvejis: židiniai fiksuojami įmonėse, tęsiasi protrūkis Klaipėdos vaikų globos namuose mirė 15 žmonių, o pasveiko – 133, atnaujinta 10.03

6