Lietuvoje

2016.02.01 21:58

Naujiena Lietuvoje: medicininės atliekos paverčiamos alternatyviu kuru

Lietuvoje pradėta infekuotas medicinines atliekas perdirbti į nekenksmingas aplinkai – jos paverčiamos alternatyviu kuru. Tauragės ligoninės, kuri pirmoji šalyje įsigijo tai atliekantį įrenginį, vadovai sako, kad ligoninė taps ne tik ekologiška, bet ir sutaupys lėšų.

Dažniausiai medicinos įstaigose nukenksmintos medicininės atliekos keliauja į sąvartynus. Įgyvendindama Europos Sąjungos direktyvą – iki 2020 m. sumažinti į sąvartynus patenkančių įvairių atliekų – Tauragės ligoninė įsigijo modernų įrenginį. Jame naikinamos atliekos iš operacinių, laboratorijų, taip pat vaistai.

„Aparatas suteiks galimybę sumažinti atliekų tūrį, svorį ir pavers jas nekenksmingomis, draugiškomis aplinkai medžiagomis, kurios yra paprasčiausias kuras katilinėse“, – teigia Tauragės ligoninės direktorius Irmantas Mockus.

Tokiu būdu į alternatyvų kurą paverstos medicininės atliekos ne tik nebeterš gamtos, bet ir duos ekonominę naudą – mažės sąnaudos už atliekų išvežimą.

I. Mockaus teigimu, atliekų kiekis Tauragės ligoninėje kasmet sudaro apie 13 t.

Ligoninės įsigytas modernus įrenginys gali apdoroti iki 90 t medicininių atliekų. Tauragės ligoninės vadovas sako, kad čia savo atliekas galės naikinti ir kitos medicinos įstaigos. Tokį įrenginį jau planuoja įsigyti ir Alytaus ligoninė.