Lietuvoje

2016.01.28 21:43

Panevėžio valdžia prašo verslininkų paramos

LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2016.01.28 21:43

Panevėžio valdžia miesto viešosioms erdvėms tvarkyti prašo verslininkų paramos. Verslininkų, įmonių ir gyventojų prašoma sutvarkyti konkrečius skverus, gėlynus, atnaujinti šunų vedžiojimo aikšteles. Nurodytos ir sumos: nuo 500 iki 30 tūkst. eurų. Tik pervedęs visą sumą į savivaldybės sąskaitą, dovanotojas bus įrašomas atminimo lentelėje.

Verslininkai sveikina šią idėją, tačiau sako, kad ji pradėta ne nuo to galo. Panevėžio prekybos, pramonės ir amatų rūmų direktorius, Visvaldas Matkevičius, teigia, kad pirmiausia reikia paklausti bendruomenių, ko joms reikia. Skverus turi tvarkyti pati savivaldybė, o grynųjų pinigų prašymas – išvis nepriimtinas dalykas.

„Mes turėtume galvoti, kaip pastatyti ar įrengti vaikų žaidimo aikštelę, pensininkų pabuvimo vietą, gal pastatyti kokį gražų akcentą mieste, bet susiduriame su situacija, kai graži iniciatyva paprastai numiršta, nes prieš tai nesuderinam su bendruomene.“ – kalbėjo V. Matkevičius.

Kai kurie tarybos nariai sako, kad parinktos vietos turi būti tvarkomos europinės paramos lėšomis, o ne iš verslininkų kišenės. Jie tikina jau seniai badantys pirštu į miesto centre esantį skverą, pilną šiukšlių. Pasak jų, nenormalu, kad ten nakvoja benamiai.

Kol kas į savivaldybės prašymą atsiliepė tik viena miesto įmonė, ketinanti dovanoti granitinį teniso stalą.