Lietuvoje

2020.09.24 12:50

Pensione radus įkalintą vyrą, pradėti ikiteisminiai tyrimai dėl neteisėto įkalinimo ir dokumentų klastojimo

LRT.lt2020.09.24 12:50

Po to, kai patikrinimo metu Rokiškio rajone esančiuose Skemų socialinės globos namuose rastas neteisėtai įkalintas ir dvi savaites už grotų praleidęs specialiųjų poreikių turintis vyras, policija pradėjo du ikiteisminius tyrimus – dėl neteisėto įkalinimo ir galimo dokumentų klastojimo ar disponavimo suklastotu dokumentu.

Apie tai skelbiama Panevėžio apskrities Vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos sunkių nusikaltimų tyrimo valdybos dokumente, atsiųstame Seimo kontrolierių įstaigos Žmogaus teisių biurui.

LRT.lt primena, kad rugsėjo pradžioje Seimo kontrolierių įstaigos žmogaus teisių biuras Skemų socialinės globos namuose rado už grotų patalpintą vyrą. Manoma, kad už šių grotų žmogus praleido dvi savaites. Kaip rugsėjo pradžioje pasakojo LRT.lt šaltiniai, žmogus buvo apgyvendintas nedidelėje patalpoje, grotos užrakintos užraktu. Vietoj tualeto – kėdė su skyle, po ja – kibiras. Daugiau patalpoje nebuvo jokių kitų baldų.

Kitą rytą į įstaigą atvykus ir policijos pareigūnams, grotos jau buvo išardytos, tačiau žmogus gulėjo nuogas, susirietęs.

Pradėti du ikiteisminiai tyrimai

Ikiteisminis tyrimas dėl neteisėto laisvės atėmimo Skemų socialinės globos namuose atliekamas pagal Baudžiamojo kodekso 146 straipsnio 1 dalį. Joje nurodoma, kad tas, kas neteisėtai atėmė žmogui laisvę, jeigu nebuvo žmogaus pagrobimo kaip įkaito požymių, baudžiamas bauda arba areštu, arba laisvės atėmimu iki trejų metų.

Dar vienas ikiteisminis tyrimas atliekamas dėl dokumento suklastojimo ar disponavimo suklastotu dokumentu. Pagal Baudžiamojo kodekso 300 straipsnio 1 dalį, tas, kas pagamino netikrą dokumentą, suklastojo tikrą dokumentą arba žinomai netikrą ar žinomai suklastotą tikrą dokumentą laikė, gabeno, siuntė, panaudojo ar realizavo, baudžiamas bauda arba areštu, arba laisvės atėmimu iki trejų metų.

Kaip nurodoma dokumente, tyrimo metu gautas Žmogaus teisių biuro vadovo Vytauto Valentinavičiaus pranešimas, kad dėl iš Skemų socialinės globos namų elektroninio pašto info@skemai.lt į Socialinių paslaugų priežiūros departamento vyriausiosios specialistės elektroninį paštą išsiųstas galimai suklastotas dokumentas pavadinimu „Fizinio suvaržymo priemonių taikymo psichikos ir elgesio sutrikimų turintiems pacientams ir fizinio suvaržymo priemonių taikymo stebėsenos (monitoringo) tvarkos aprašas, patvirtinta Skemų socialinės globos namų direktoriaus (...) įsakymu (...).

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt