Lietuvoje

2015.12.02 14:59

Kas laukia automobilio, laiku nepakeitus variklio diržo

LRT TELEVIZIJOS laida „Keliai. Mašinos. Žmonės“, LRT.lt2015.12.02 14:59

Ką darytumėte, jei nutrūktų variklio diržas ir automobilis staiga sustotų? Daugelis bandytų užvesti variklį ir keliauti toliau. Pasak ekspertų, tai – pagrindinė vairuotojų klaida. Visiškai sugadintas variklis – tik viena iš galimų pasekmių. Kokių nuostolių galite patirti, jei neatkreipsite dėmesio į pagrindinio variklio diržo ir grandinės būklę?

Užmiršus laiku pakeisti diržą, gresia dideli nemalonumai. Kai kurie žmonės laukia paskutinės minutės ir tik tuomet, kai diržas įplyšta, kreipiasi į autoserviso darbuotojus pagalbos. Ne visi pastebi, kad su automobiliu kažkas blogai, ir dažniausiai važinėja tol, kol automobilio diržas visiškai plyšta.

Dažnas vairuotojas stengiasi sutaupyti, įsigydamas kuo pigesnį automobilį. Daugelio žmonių akys krypsta į iš užsienio atvežtus automobilius. Patrauklūs pardavėjų pasiūlymai, ypač mažos kainos, suvilioja ne tik jaunimą, bet ir vyresnio amžiaus žmones. Automobilio pardavėjai tikina, kad tai, kas slypi po automobilio dangčiu, yra ne pardavėjo, bet pirkėjo atsakomybė.

Nors benzininių automobilių diržai ir grandinės susidėvi ne taip greitai, nevertėtų žvelgti pro pirštus ir retkarčiais reikėtų pasitikrinti šių kertinių mašinos detalių būklę.

Kas kiek laiko reikia keisti variklio diržą? Apie tai žiūrėkite LRT TELEVIZIJOS laidos „Keliai. Mašinos. Žmonės“ reportaže.