Lietuvoje

2020.08.04 08:38

Karoblis apie planus kurti naują poligoną: braškame ir sunkiai telpame

Rūta Kupetytė, LRT RADIJO laida „Ryto garsai“, LRT.lt2020.08.04 08:38

Krašto apsaugos ministerija dairosi vietos naujam poligonui, antradienį LRT RADIJUI sakė ministras Raimundas Karoblis. Numatoma, kad jis būtų Vakarų Lietuvoje, siekiant tolygesnio karinių pajėgų paskirstytmo šalies teritorijoje.

Pasak R. Karoblio, šiuo metu Lietuvos ir sąjungininkų kariai esamoje infrastruktūroje išsitenka sunkiai, todėl ieškoma galimybių plėsti esamas bazes ir kurti vieną nedidelį naują.

„Pabradės poligonas kaip pagrindinis bataliono lygyje jau yra per mažai, mes jau turime iššūkių suderinti NATO priešakinių pajėgų veiklą. Tai pavyksta, bet galbūt Lietuvos kariuomenės pratybų sąskaita, kur turi išsitekti mažesnėse mokymo teritorijose. Iššūkių yra daugiau negu reikia ir būtent dabar yra tas momentas, kai turime dar daugiau investuoti į infrastruktūrą“, – LRT RADIJO laidai „Ryto garsai“ sakė ministras.

Jo teigimu, „trumpalaikėje perspektyvoje“ plėstis planuojama pirmiausia Pabradės poligone, tačiau šiuo metu atliekamos studijos ir dėl dar vieno naujo poligono. „Braškame kartu su sąjungininkais ir sunkiai telpame“, – komentavo R. Karoblis.

Į Vakarų Lietuvą dėmesys krypsta todėl, jog Kaliningrade savo pajėgumus stiprina Rusija, tuo tarpu Lietuvoje karių bazės telkiasi centrinėje ir rytinėje dalyse, teigė ministras.

„Ieškoma galimybių būtent Vakarų Lietuvoje, kad būtų tolygesnis treniravimosi vietų paskirstymas, nes šiuo metu koncentruota Rukloje, Kazlų rūdoje ir, aišku, Pabradėje – daugiau į centrą ir rytus, o reikėtų, kad būtų plačiau paskleista“, – sakė R. Karoblis.

Krašto apsaugos ministerija apie esamų karinių poligonų teritorinę ir infrastruktūrinę plėtrą skelbė 2018 m., tuomet pranešta, kad per artimiausius ketverius metus jų plotas padidės dvigubai, o programa iš viso kainuos 81 mln. eurų, iš kurių daugiau kaip pusė skiriama NATO saugumo investicijų programos ir JAV Europos saugumo užtikrinimo iniciatyvos. Likę 24 mln. – Lietuvos įnašas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt