Lietuvoje

2020.07.11 13:31

Šimonytė pasirengusi tapti Vyriausybės vadove: premjerą esu pavadavusi ne vieną savaitę

Konservatoriai po rinkimų nemato koalicijos su LLRA-KŠS; atnaujinta 13.48
Gytis Pankūnas, LRT.lt2020.07.11 13:31

Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) lyderis Gabrielius Landsbergis tikina, kad konservatoriai kol kas nebrėžia raudonų linijų, kalbėdami apie galimus politinius partnerius, tačiau užsimena, kad TS-LKD dirbti išvien su Lietuvos lenkų rinkimų akcija-Krikščioniškų šeimų sąjunga (LLRA-KŠS) greičiausiai negalėtų.

„Mes šiandien esame pasiruošę pagal programas, programų suderinimą, su visomis partijomis (bendradarbiauti – LRT.lt), kurios yra už valstybę – pažiūrėsime, ką lems rinkėjai“, – žurnalistams šeštadienį sakė G. Landsbergis.

Jis svarstė, kad būsimajame Seime po rinkimų gali būti didelė partijų įvairovė – nuo trijų iki aštuonių, tačiau, G. Landsbergio teigimu, konservatoriai vargu, ar galėtų dirbti su LLRA-KŠS.

„Turbūt nesuklysiu pasakydamas – Seime turime frakciją, kurioje yra kolegė, praktiškai išvengusi apkaltos dėl to, kad ji žinodama bendradarbiavo su Rusijos slaptosiomis tarnybomis. Nedrįsčiau pavadinti tokio veiksmo stiprinančiu valstybę, tai yra takoskyrą, kuri yra Didysis Kanjonas politikoje“, – teigė konservatorių lyderis.

LRT.lt primena, kad Seime brandinta mintis surengti apkaltą LLRA-KŠS frakcijos narei Irinai Rozovai, pasirodžius informacijai, kad ši bendravo su Rusijos diplomatais, tačiau surengti apkaltos parlamente šiai politikei nepavyko.

G. Landsbergis, paklaustas, ar konservatoriai po Seimo rinkimų galėtų bendradarbiauti su dabartiniais valdančiaisiais, tai yra su „valstiečiais“, „socialdarbiečiais“, neslėpė turintis abejonių, ar tokios koalicijos būtų įmanomos.

„Valstiečiai“, aš manau, irgi bus kitokia partija. Tiesą sakant, nebūčiau jų pusę vertinantis optimistas, kad tas postepideminis džiaugsmas tęsis labai ilgai. Matome kitose valstybėse, kur atslūgsta ta emocija, kuomet žmonės įsidrąsinę išeina į gatves ir pradeda galvoti apie rinkimus visai kitaip. Pažiūrėsime, ką rinkėjai lems“, – komentavo TS-LKD lyderis.

Šeštadienį žurnalistų kalbinta TS-LKD kandidatų į Seimą sąrašo lyderė Ingrida Šimonytė neslėpė, kad, jei konservatoriai po Seimo rinkimų turės galimybę formuoti Vyriausybę, ji yra pasiruošusi tapti premjere.

„Esu dirbusi Vyriausybėje ir pavadavusi premjerą turbūt ne vieną savaitę, tad man apie tą darbą kalbėti lengviau yra ne tik iš hipotetinių pozicijų, bet ir iš realios darbo patirties. Taip, be abejonės, sutikdama kandidatuoti sąrašo pirmu numeriu, buvo supratimas, kad, jeigu taip atsitiktų, kad Tėvynės sąjunga galėtų formuoti Vyriausybę, tuomet formuotumėme Vyriausybę, galvojant, kad aš galėčiau tai Vyriausybei vadovauti“, – dėstė I. Šimonytė.

Populiariausi

Informacinių technologijų egzaminas

Lietuvoje

2020.08.05 07:50

Skelbiami brandos egzaminų sesijos rezultatai: matematiką įveikė vos 67,61 proc. abiturientų anglų kalbos egzaminą išlaikė beveik 99 proc. mokinių

13
Medikai

Lietuvoje

2020.08.05 09:08

Mirė koronavirusu sirgęs pranciškonų vienuolis iš Kretingos parapijos klebono ir NVSC komentarai; atnaujinta 09.41

Lietuvių kalbos brandos egzaminas

Lietuvoje

2020.08.05 10:01

Egzaminų centro vadovė: kad šiemetinio matematikos egzamino rezultatai bus prasti, ženklų buvo prieš dvejus metus egzamino vertintojas: kai kur pakako skaičius sudėti, bet ir to nesugebėjo

7
Mokiniai, mokykla, Jono Pauliaus II gimnazija, mokiniai, mokykla, abiturientai

Lietuvoje

2020.08.05 15:20

Lingienė: tendencijos rodo, kad mokslo metai galėtų prasidėti įprastai Kitą savaitę grįžusiesiems iš Lenkijos gali tekti izoliuotis

33