Lietuvoje

2020.07.03 12:26

Patyrusi mokytoja apie šiemetines matematikos egzamino užduotis: išsprendžiamos ir vidutinių gebėjimų mokiniui

paskelbtos egzamino užduotys; atnaujinta 15.08
Aida Murauskaitė, LRT.lt2020.07.03 12:26

Penktadienį nereto Lietuvos abituriento laukė trečiasis išbandymas šią savaitę – po lietuvių kalbos ir literatūros pirmadienį ir užsienio kalbos egzaminų antradienį ar trečiadienį jie laikė matematiką. Dažnas tvirtino taip: užduotys buvo sunkios, tikėjosi nuolaidų po karantino ir per jį vykusio nuotolinio mokymosi.

Matematikos egzaminą penktadienį laikė 15 957 šiemečiai ir ankstesnių metų abiturientai. Tam reikalui visoje šalyje buvo įkurti 164 egzaminų centrai.

Šiemetinio egzamino užduotys yra čia.

Matematikos egzamino užduotis paprašėme įvertinti patyrusios matematikos mokytojos.

„Užduotys yra geros, nelygintinos su 2018-ųjų, tuomet buvo ne matematikos egzaminas, o olimpiada“, – LRT.lt sakė Šiaulių universiteto gimnazijos matematikos mokytoja metodininkė Kristina Nosamienė.

Anot jos, užduočių pirmoji ir antroji dalys (trečiosios pedagogė dar nebuvo spėjusi peržiūrėti) nesunkiai įveikiamos vidutinio pasirengimo abiturientams. Be to, jos mokytojai pasirodė kiek lengvesnės nei praėjusiais metais.

„Mano akimis, jos išsprendžiamos, ypač jei vaikai vaikščiojo į konsultacijas ir tą paskutinį mėnesį dirbo. Žinoma, dėl dešimtuko visuomet gali kilti kabliukų“, – sakė K. Nosamienė.

Vėliau, susipažinusi su trečiosios dalies užduotimis, pedagogė sakė, kad ten buvo įdomesnių uždavinių, keli buvo pateikti nestandartiškai, bet jos mokiniai, išsyk po egzamino skubėję pas mokytoją pasitikrinti, ar gerai viską padarė, su jomis susidorojo.

„Tie mokiniai, kurie mokėsi A lygiu ir kurie išvis mokėsi visus dvylika metų, išlaikyti egzaminą tikrai turėjo“, – darsyk pabrėžė K. Nosamienė.

Pernai aukštą įvertinimą (per 86 balus) gavo 7,93 proc. abiturientų. Mokytoja tai paaiškino tuo, kad matematika yra sudėtingas mokslas, o ir mokymo ir egzamino programa neatitinka šimtu procentų, tad reikia antrąją mokslo metų pusę suskubti pasirengti būtent egzaminui.

„O jei dar pagrindinėje mokykloje prisidaro spragų, pasivyti yra sunku“, – aiškino pedagogė.

Rinksis kinų kalbos studijas

„Mano manymu, užduotys buvo buvo labai sunkios. Po karantino tikėjausi, kad jos bus lengvesnės. Jei išlaikysiu, tai minimaliu rezultatu“, – kalbėjo abiturientė Darija Pečiulis.

Iš Lenkijos į Lietuvą atvykusi ir Vilniaus lietuvių namuose pastaruosius trejus metus mokiusis mergina mokykloje už matematiką A lygiu turėjo septynetą, bet dabar tikisi vos 20 balų.

„Norėčiau studijuoti kinų kalbą, tad matematikos man nelabai reikia“, – neslėpė Darija, po egzamino vis dar dėvėjusi kaukę.

Ne itin entuziastingai nusiteikęs iš egzaminų centru virtusios Vilniaus Jono Basanavičiaus progimnazijos išėjo ir Vasilijaus Kačialovo gimnazijos abiturientas Deividas Rodkevičius. Kur stos, jis kol kas tiksliai nežino, bet galvoja rinktis statybas ir projektavimą.

Taip pat skaitykite

„Matematiką laikyti buvo sunku. Jei būčiau visus metus skyręs pakankamai dėmesio jai, egzaminas gal būtų buvęs lengvas, o dabar tikiuosi 50 balų“, – sakė Deividas.

Karantinas susilpnino žinias

Robertas Nikitinas iš Salininkų gimnazijos mano, kad užduotys nebuvo itin sunkios, bet kelios buvo labai rimtos.

„Palyginti su praėjusių metų matematikos egzamino užduotimis, manau, jos buvo tolygios“, – sakė vaikinas, ir per pamokas, ir savarankiškai sprendęs ankstesnių metų užduotis.

Abituriento metinis matematikos įvertinimas – 7. Jis tikisi iš egzamino pelnyti 50-60 procentų.

Taip pat skaitykite

„Žinių kokybės lygis nukrito per karantiną. Kai pats ruošiesi, nelengva prisiversti. Jei pamokos būtų vykusios klasėje, manau, rezultatai būtų geresni. Ir mano draugai iš kitų mokyklų sako, kad karantinas paveikė“, – kalbėjo R. Nikitinas.

Jis ketina rinktis Vilniaus Gedimino technikos universitetą arba Lietuvos sporto universitetą. Robertas – plaukikas, tad norėtų studijuoti sporto sritį.

Jei neįstos, eis į kariuomenę

„Užduotys buvo sunkokos“, – įvertino Lietuvių namų abiturientė Kotryna Lebionkaitė, už matematiką B lygiu mokykloje gaudavusi ir aštuntukų, ir dešimtukų.

Ją labiausiai klupdė funkcijos išvestinės.

„Sutrikau, net nežinojau, kaip spręsti, nerimavau, kad atsakymo negaunu arba gaunu negražų“, – pasakojo mergina, ketinanti rinktis kriminologijos studijas.

„O jei nepavyks įstoti, eisiu į kariuomenę“, – sakė K. Lebionkaitė.

Teko ir mokytis, ir dirbti

Kotrynos bendramokslė iš Lietuvių namų Aušra Banelytė, prieš kelerius metus grįžusi į Lietuvą iš Baltarusijos, aiškino, kad egzaminai – nelengvas laikotarpis.

„Buvo sunku, nes buvo didelis tarpas tarp Paskutinio skambučio ir egzaminų. Per konsultacijas daug abiturientų dirbo“, – sakė Aušra, ir pati dirbanti viename restoranų tinkle.

Jai sunkiausia buvo logaritmai. Matematikos stojant jai nereikės, mat mergina norėtų rinktis gamtos mokslus, odontologiją.

Matematika reikalinga norint nemokamos vietos

Praėjusiais metais šį egzaminą laikė 16 059 jaunuoliai, egzaminą išlaikė 82,53 proc. laikiusiųjų. Aukščiausius įvertinimus (86-100 balų) pelnė 7,93 proc. (1274 gimnazijų ir profesinių mokyklų abiturientai) laikiusiųjų, 44,91 proc. pasiekė 16-35 balų rezultatą, 29,68 proc. gavo 36-85 balus.

Matematikos valstybinis brandos egzaminas privalomas pretenduojant į valstybės finansuojamas vietas aukštosiose mokyklose (išskyrus į menų studijų programas).

Taip pat skaitykite

Siekiant nemokamos pirmosios pakopos ir vientisųjų studijų vietos taip pat reikia būti išlaikiusiam užsienio kalbos egzaminą.

Visiems abiturientams, norintiems gauti mokyklos baigimo atestatą, privalu išlaikyti lietuvių kalbos ir literatūros egzaminą. Siekiant nemokamos vietos aukštojoje mokykloje, privalu rinktis valstybinį.

Šiemet lietuvių kalbos ir literatūros valstybinį brandos egzaminą pasirinko 17 268 kandidatai, o mokyklinį – 8 511 kandidatų.

Anglų kalbą laikyti šiemet pasirinko 18 573 kandidatai. Prancūzų ir vokiečių kalbų egzaminus laikė 103 abiturientai. Liepos 17 dieną vyks antroji užsienio kalbos (rusų) antroji dalis.

Šią savaitę surengti visi trys šie egzaminai – pirmadienį, trečiadienį ir penktadienį.

Populiariausi

Informacinių technologijų egzaminas

Lietuvoje

2020.08.05 07:50

Skelbiami brandos egzaminų sesijos rezultatai: matematiką įveikė vos 67,61 proc. abiturientų anglų kalbos egzaminą išlaikė beveik 99 proc. mokinių

13
Medikai

Lietuvoje

2020.08.05 09:08

Mirė koronavirusu sirgęs pranciškonų vienuolis iš Kretingos parapijos klebono ir NVSC komentarai; atnaujinta 09.41

Lietuvių kalbos brandos egzaminas

Lietuvoje

2020.08.05 10:01

Egzaminų centro vadovė: kad šiemetinio matematikos egzamino rezultatai bus prasti, ženklų buvo prieš dvejus metus egzamino vertintojas: kai kur pakako skaičius sudėti, bet ir to nesugebėjo

7
Mokiniai, mokykla, Jono Pauliaus II gimnazija, mokiniai, mokykla, abiturientai

Lietuvoje

2020.08.05 15:20

Lingienė: tendencijos rodo, kad mokslo metai galėtų prasidėti įprastai Kitą savaitę grįžusiesiems iš Lenkijos gali tekti izoliuotis

33