Lietuvoje

2020.06.23 17:04

Dėl greitųjų COVID-19 testų – FNTT kratos sveikatos apsaugos viceministrės kabinete

Reda Gilytė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2020.06.23 17:04

Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba (FNTT) ikiteisminiame tyrime dėl greitųjų testų skirtų COVID-19 virusui nustatyti pirkimo antradienį pateikė įtarimus jau penktam asmeniui.

Kas jie, tarnyba neatskleidžia. Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga patvirtino, kad FNTT pareigūnai kratą atliko ir sveikatos apsaugos viceministrės Linos Jaruševičienės kabinete. Tačiau jokie įtarimai ministerijos darbuotojams nepareikšti.

FNTT direktoriaus pavaduotojas Mindaugas Petrauskas teigia, kad kol kas įtarimai Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) darbuotojams nepateikti.

„Galiu patvirtinti, kad buvo atliktos kratos Sveikatos apsaugos ministerijoje, tyrimo pradžioje ir Nacionalinės sveikatos priežiūros laboratorijoje su tikslu paimti dokumentus“, – nurodo M. Petrauskas.

Sveikatos apsaugos ministras patvirtino, kad krata atlikta viceministrės L. Jaruševičienės kabinete, tačiau detalių atskleisti negali.

„Deja, negaliu (pasakoti – LRT.lt), kadangi tai yra tyrimo medžiaga, tai aš kažkokių detalių pasakot negaliu“, – sako A. Veryga

LRT TELEVIZIJAI su viceministre susisiekti nepavyko, kadangi ji šiuo metu atostogauja. A. Veryga sako, tai su FNTT atliekamu tyrimu nesusiję.

Pareigūnų akiratyje – šešių milijonų eurų vertės sandoris įsigyjant greituosius testus COVID-19 virusui nustatyti. Nacionalinė visuomenės sveikatos priežiūros laboratorija ir bendrovė „Profarma“ sutartį pirkti testus pasirašė kovo viduryje.

Žinios. FNTT atliko kratą sveikatos apsaugos viceministrės kabinete: kol kas jokie įtarimai nepareikšti

Tyrimo duomenimis, įmonė galėjo klastoti dokumentus ir pirkėjui pateikė melagingus duomenis apie greitųjų testų gamintoją. Sudarius sutartį lėšos buvo pervestos testų tiekėjui. Šiuos galbūt apgaule įgytus pinigus vėliau bandyta legalizuoti pervedant susijusiems asmenims ir į lengvatinio apmokestinimo zonoje registruotos bendrovės sąskaitas.

„Vertinam kaip nesusipratimą – sutartis buvo įvykdyta, jokių nusiskundimų nėra ir sąžiningai viskas pateikta. Vertinam kaip nesusipratimą, kurį artimiausiu metu išspręsim“, – aiškino „Profarmos“ vadovė Edita Mištinienė.

Pasak A. Verygos, įsigyti testai yra kokybiški, tą patvirtino ir mokslininkai. Jie yra ir bus naudojami.

FNTT tiria ir Vilniaus savivaldybės pirkinį, kai pandemijos pradžioje sumokėjusi kelis šimtus tūkstančių, sostinė taip ir negavo žadėtų plaučių ventiliavimo aparatų iš įmonės, kuri medicinine įranga neprekiavo.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt