Lietuvoje

2015.11.04 13:06

Gydytojas pataria, kaip prižiūrėti patį svarbiausią žmogaus organą

Oda – pats svarbiausias žmogaus organas. Sutikę žmogų mes nužvelgiame ne tik jo aprangą, bet ir odą, tačiau bėgant metams jos skaistumą ima užgožti pigmentinės dėmės, su kuriomis žmogus atrodo žymiai vyresnis, nei iš tikrųjų yra. Taip sako gydytojas dermatovenerologas Nauris Grušauskas.

„Melaninas – medžiaga, apsauganti odą nuo saulės. Kartais jo pradedama gaminti daugiau, nei reikia. Tuomet atsiranda pigmentinės dėmės, gydytojai šį procesą vadina odos hiperpigmentacija“, – sako N. Grušauskas.

Gydytojo teigimu, dažniausiai odos hiperpigmentacija serga moterys, turinčios šviesią odą, nėščiosios, moterys, vartojančios kontraceptikus arba ilgai būnančios saulėje ir nenaudojančios apsauginio kremo.

„Žmogus jaučia diskomfortą, nes šios dėmės sendina, o, pabandęs jas išnaikinti keliais neveiksmingais būdais, nuleidžia rankas. Iš tikrųjų pirmiausia reikia susimąstyti, ar jos trukdo gyvenimo kokybei, tuomet ieškoti informacijos ir kreiptis į gydytojus, kurie parinks patį efektyviausią gydymo būdą“, – sako dermatovenerologas.

Anot N. Grušausko, šiuolaikinės medicinos priemonės – cheminis odos pilingas, dermabrazija, lazeris, jei ir nevisiškai išgydo, paverčia šias dėmes beveik nepastebimomis. O apsisaugoti nuo hiperpigmentacijos padės jau seniai žinomas būdas.

Plačiau – LRT TELEVIZIJOS laidoje „Klauskite daktaro“.