Lietuvoje

2020.06.04 20:44

Nausėda: Lobistinės veiklos įstatymas turi būti keičiamas

Augustas Stankevičius, BNS2020.06.04 20:44

Lobistinės veiklos įstatymas turi būti keičiamas, nes, remiantis dabartiniu reglamentavimu, sunku pasakyti, kas laikytina legalia, o kas – nebelegalia veikla, sako prezidentas Gitanas Nausėda.

„Lobizmas turi nustoti būti keiksmažodžiu, jei tai yra skaidrus ir viešas lobizmas. (...) Bet mes viską padarėme taip, kad sunku iki galo atsakyti į klausimą, kas yra lobistas ir kokia veikla laikytina legalia, o kokia – nebelegalia. Mes tokį neapibrėžtumą sukūrėme, turėdami tokią teisinę bazę. Ir šiandien iki galo atsakyti, kur yra ta skiriamoji juosta tarp legalaus ir nelegalaus (lobizmo – BNS), niekas negali“, – ketvirtadienį interviu naujienų portalo delfi.lt laidoje „Dėmesio centre“ sakė G. Nausėda.

Specialiųjų tyrimų tarnyba ir Generalinė prokuratūra antradienį pranešė apie ikiteisminį tyrimą dėl įtariamo stambaus masto kyšininkavimo, papirkimo, prekybos poveikiu, turto iššvaistymo ir dokumentų klastojimo.

Šiame tyrime buvo sulaikyti šeši asmenys, tarp jų – Lietuvos bankų asociacijos prezidentas Mantas Zalatorius, taip pat kelių tiesimo įmonės „Kauno tiltai“ vadovas Aldas Rusevičius ir „Šiaulių plentas“ vadovas Juozas Aleksa, kitų sulaikytųjų pavardžių teisėsauga kol kas neatskleidė.

Anot STT, šioje byloje įtariami nusikaltimai yra susiję neteisėtai vykdoma lobistine veikla ir poveikiu teisėkūros procesams.

Komentuodamas teisėsaugos atliekamą tyrimą, prezidentas teigė, kad asmenys, kuriems yra pareikšti įtarimai „turi teisę apsiginti“, tačiau pabrėžė, kad „Lietuvoje neturi būti neliečiamųjų“.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt