Lietuvoje

2015.10.27 12:27

Ką svarbu žinoti prieš keičiant vasarines padangas į žiemines

LRT TELEVIZIJOS laida „Labas rytas, Lietuva“, LRT.lt2015.10.27 12:27

Lapkričio 1–10 dienomis rekomenduojama pakeisti automobilio padangas į žiemines, o nuo lapkričio 10 iki balandžio mėnesio vasarines padangas eksploatuoti draudžiama. Nors laiko dar yra, svarbu tinkamai pasiruošti tokiems pasikeitimams ir užtikrinti saugumą kelyje.

Renkantis padangas labai svarbu įvertinti savo važiavimo stilių bei vietas, kuriomis tenka važinėti – nuvalytomis miesto gatvėmis ar apsnigtais užmiesčio takeliais. O svarbiausia nepasitikėti vien pažįstamų patarimais – prieš keičiant padangas ir nežinant kokias nusipirkti, reikia pasitarti su specialistu.

„Reiktų klausti ne kolegos, o specialisto, kuriam privaloma papasakoti, kokiomis vietomis važinėsi. Jei važinėsiu Vilniuje, bet į namus reikia grįžti per nevalytą miško takelį, rinksiuosi padangas, kad nors ir trumpą, tą sudėtingą kelio atkarpą pravažiuočiau saugiai“, – pasakoja saugaus eismo ekspertas Vigilijus Sadauskas.

Daugiau apie tai, kokių klaidų reikėtų išvengti ruošiant automobilį žiemai ir kaip saugiai vairuoti pasikeitus oro sąlygoms, žiūrėkite LRT TELEVIZIJOS laidos „Labas rytas, Lietuva“ reportaže.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.