Lietuvoje

2020.05.06 13:47

Vyriausybė pratęsė karantiną iki gegužės pabaigos, atvėrė sienas Baltijos šalims

Saulius Jakučionis, LRT.lt2020.05.06 13:47

Vyriausybė trečiadienį nusprendė pratęsti karantiną iki gegužės pabaigos. Tai ilgiausias laikotarpis, kuriam karantinas yra tęsiamas. Iki šiol jo pabaigos laikotarpis vis buvo atidedamas dviem savaitėms.

Karantinas Lietuvoje buvo įvestas kovo viduryje. Juo buvo sustabdyta dalies institucijų ir įstaigų, verslo veikla, uždrausti renginiai, tačiau trečiadienį karantino režimas buvo sušvelnintas jau ketvirtą kartą.

Vyriausybė nusprendė nuo gegužės 15 dienos leisti atvykti į Lietuvą asmenims iš Latvijos ir Estijos, netaikant 14 dienų saviizoliacijos.

Siekiant išvengti spūsčių Lietuvos–Latvijos bei Lietuvos–Lenkijos pasieniuose, praplėstas asmenų ar jų automobilių atvykimas į Lietuvą Būtingės–Rucavos, Smėlynės–Medumi, Lazdijų–Aradninkų punktais.

Ministrų kabinetas taip pat numatė, kad į Lietuvą galėtų kursuoti keltai maršrutais tarp Kylio–Rostoko–Travemiundės ir Klaipėdos, kai nėra vykdomas keleivių įlaipinimas tarpiniuose uostuose, o persėdimo į kitą keltą tarpiniame uoste metu užtikrinamas minimalus kontaktas su pašaliniais asmenimis. Toks leidimas taip pat įsigalios gegužės 11 dieną.

Nutarimu taip pat sušvelninti reikalavimai dėl apsauginių kaukių devėjimo viešosiose vietose. Jų bus galima nenešioti maudantis paviršiniuose vandens telkiniuose ar užsiimant vandens sportu ir pramogomis.

Vyriausybė priėmė ir kitus sprendimus, atlaisvinančius karantino režimą. Daugiau apie tai skaitykite čia.

Koronavirusas Lietuvoje iš viso diagnozuotas 1428 žmonėms, 718 iš jų pasveiko, 48 mirė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.