Lietuvoje

2020.04.30 10:32

Mirė pedagogas, vienas KTU gimnazijos įkūrėjų Bronislovas Burgis

atnaujinta 14.43
LRT.lt, BNS 2020.04.30 10:32

Ketvirtadienį pranešta, kad mirė pedagogas, vienas iš Kauno technologijos universiteto (KTU) gimnazijos įkūrėjų ir ilgametis vadovas Bronislovas Burgis. Apie tai artimieji informavo jo feisbuko paskyroje.

„Šįryt išėjo mūsų mylimas ir gerbiamas Bronislovas Burgis. Vėliau šioje paskyroje informuosime apie tai, kur ir kaip bus galima atsisveikinti“, – rašoma pranešime.

Apie netektį BNS patvirtinto jo sūnus advokatas Elijus Burgis. „Šiandien ryte mirė po sunkios ligos“, – sakė jis.

Prezidentas Gitanas Nausėda pareiškė užuojautą dėl B. Burgio mirties velionio šeimai ir visai švietimo bendruomenei.

„Netekome ryškios ir įvairiapusės asmenybės. B. Burgis buvo lyderis, įgyvendinęs ne vieną savo idėją ir įkvėpęs daug savo mokinių“, – rašoma valstybės vadovo užuojautoje.

Užuojautą reiškia ir premjeras Saulius Skvernelis reiškia.

„Anapilin iškeliavo talentingas šalies švietimo bendruomenės narys, daugel metų vadovavęs savo įkurtai Kauno technologijos universiteto gimnazijai ir išleidęs į gyvenimą nemažai gabių mokinių. Pedagogo B. Burgio mokiniai šiandien sėkmingai kuria modernią Lietuvą. Dėl skaudžios netekties reiškiu nuoširdžią užuojautą velionio šeimai, artimiesiems ir bičiuliams“, – sakoma premjero užuojautoje.

B. Burgis gimė 1949 metais Plungės rajone, Kauno politechnikos institute (dabartiniame KTU) gavo technologijų daktaro laipsnį, buvo vienas iš KTU gimnazijos įkūrėjų, jai vadovavo nuo 1990 metų.

B. Burgis ėjo 71-uosius metus, jis buvo ne tik vienas KTU gimnazijos įkūrėjų bei ilgametis jos vadovas, bet ir IT žurnalo „Kompiuterija“ redaktorius.

2014-aisiais buvo įkurtas B. Burgio paramos ir labdaros fondas, pats B. Burgis sakė, kad fondas skirtas remti moksleivius, atkakliai siekiančius mokslo. Matematikas aktyviai pildė ir savo tinklaraštį burgis.lt.

Iš KTU gimnazijos direktoriaus pareigų B. Burgis pasitraukė 2014-ųjų gruodį, sukeldamas nemažai klausimų, kodėl tokį sprendimą priėmė mokslo metų viduryje. Tuomet jis nurodė kelias priežastis, tarp kurių buvo amžius, pablogėjusi sveikata ir „tam tikras epizodas, išsiskyręs iš kitų“.

LRT.lt primena, kad 2014-aisiais vienos KTU gimnazijos moksleivės tėvų iniciatyva prieš B. Burgį buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas. Direktorius buvo kaltinimas sistemingu moksleivės bauginimu. Pirmosios instancijos teisme jis buvo pripažintas kaltu ir jam buvo skirta vienerių metų laisvės atėmimo bausmė, ją atidedant tokiam pačiam laikotarpiui.

Visgi vėliau Kauno apygardos teismas sprendimą pakeitė teigdamas, kad B. Burgio pasisakymai neturėjo sistemingo bauginimo požymių, nes buvo pasakyti spontaniškai, o pirmasis teismas neįvertino konteksto. Byla nukeliavo ir iki Aukščiausiojo teismo, jame paliktas galioti išteisinamasis apeliacinės instancijos teismo nuosprendis. Ši nutartis buvo galutinė ir neskundžiama.

Teismas tuomet atkreipė dėmesį, kad konfliktinė situacija tarp direktoriaus ir moksleivės susiklostė dėl gimnazijoje galiojančios taisyklės, draudžiančios jos moksleiviams rūkyti, pažeidimo ir moksleivei atsiradusios pareigos pačiai palikti gimnaziją nevykdymo. Nurodyta, kad tvarka, pagal kurią gimnazistai, pažeidę gimnazijos taisykles, patys turi palikti mokyklą, buvo žinoma tiek moksleivei, tiek jos tėvams jau pasirašant sutartį su gimanzija.

Direktoriaus konfliktas su moksleive kilo dėl reikalavimų palikti gimnaziją, kai buvo pričiupta rūkanti. Nors Aukščiausiasis teismas galutinai išteisino B. Burgį, dar beprasidedant teisminiam procesui jis paliko KTU gimnazijos direktoriaus pareigas ir į jas negrįžo.

Kviečiame prisiminti pokalbius su B. Burgiu:

„Svarbios detalės“. Smurtas Lietuvos mokyklose
Teisė žinoti. Apie įstatymo apibrėžiamą mokyklų pertvarką