Lietuvoje

2020.04.26 08:18

Lietuvoje užfiksuota dar 12 naujų koronaviruso atvejų

Lingienė ragina žmones neatsipalaiduoti; atnaujinta 13.37
LRT.lt, LRT RADIJAS 2020.04.26 08:18

Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) skelbia, kad sekmadienio rytą Lietuvoje patvirtinta 12 naujų koronaviruso atvejų, bendras skaičius – 1438.

Nacionalinės visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijos (NVSPL) balandžio 26 d. 7 val. duomenimis, per šeštadienį ištirta 5540 ėminių, iš viso ištirta 104 tūkst. 488 ėminiai.

SAM teigimu, šie duomenys surinkti iš visų laboratorijų, kuriuose šie tyrimai atliekami.

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) balandžio 25 d. 18 val. duomenimis, pasveikusiais šalyje laikomi 467 asmenys, iš jų 94 medikai. Iki šiol nuo koronaviruso mirė 41 žmogus.

R. Lingienė ragina žmones neatsipalaiduoti

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) Vilniaus departamento direktorė Rolanda Lingienė sako, kad naujausi duomenys ir toliau nuteikia pozityviai, tačiau ji ragina žmones neatsipalaiduoti, atsakingai dėvėti apsaugines kaukes ir pirštines.

Specialistė LRT RADIJUI teigė, kad absoliuti dauguma naujai nustatomų koronaviruso atvejų yra besimptomiai.

„Pirmas įspūdis ir toliau nuteikia pozityviai – tik 0,2 teigiami mėginiai iš 100 ištirtų. Taip pat pasižiūrėjus geografiškai, kur jie nustatyti, tai du Kauno klinikose, du Klaipėdos universitetinėje ligoninėje, taip pat du teigiami mėginiai nustatyti Nemenčinės gyventojams. Tačiau pasakyti, ar jie susiję su UAB „Vilnika“, pasakyti negaliu.

Visi kiti atvejai yra pavieniai, tad kažkokių židinių kol kas neįžiūrime, situacija stabilizuota, bet virusas niekur nedingo, atsipalaiduoti tikrai nereikia. Dauguma su pirštinėmis ir kaukėmis, o tai duoda rezultatų“, – LRT RADIJUI sakė ji.