Naujienų srautas

Lietuvoje2020.04.23 07:32

Lietuvos paštas pradėjo pagalbą socialiniams darbuotojams: neša ne tik laiškus, bet ir maisto paketus

Dėl karantino didėja pašalpų ir paramos maistu poreikis, o kai kurioms savivaldybėms jau ima trūkti ir skurstančiaisiais galinčių pasirūpinti socialinių darbuotojų. Jiems į pagalbą siūlosi mobilieji laiškininkai, atokiuose kaimuose gyvenantiems senjorams ir daugiavaikėms šeimoms nemokamai išvežiojantys maisto paketus.

Per karantiną paštininkams darbo netrūksta. Jų paslaugos ypač reikalingos regionuose. Atokiuose kaimuose vargingai gyvenantiems žmonėms mobilieji laiškininkai padeda pristatyti dar ir paramą maistu.

Panorama. Rašytojui Grigorijui Kanovičiui – prestižinė premija (su vertimu į gestų k.)

Mažeikiai pirmoji savivaldybė, priėmusi mobiliųjų laiškininkų pagalbą. Rajono kaimuose laiškininkai aplankė apie 120 nepasiturinčių šeimų. Artimiausiu metu laiškininkai maisto davinius išnešios ir kitose savivaldybėse.

„Socialinių darbuotojų pajėgos gali būti ne visai pajėgios. Nes išties apimtys paaugo ir tai yra objektyvu. Todėl ir pasisiūlėme, nes kiekvienam mūsų laiškininkui tai gali būti keli papildomi sustojimai, o kartais galbūt net tas pats sustojimas, o tuo metu pagalba socialiniams darbuotojams gali būti gana reikšminga“, – teigia Lietuvos pašto generalinė direktorė Astra Sungailienė.

Kronaviruso krizė dar labiau išryškino nepasiturinčiųjų skurdą, ypač kaimuose, tai rodo ir vis augantis piniginių pašalpų poreikis.

„Tas skaičius vis tiek, nori ar nenori, 10–15 procentų auga, nes grįžo dalis asmenų, mūsų nemaža dalis dirbo išvykę kitur, ir faktiškai sugrįžę galvoja, kaip toliau, vis dėlto atsistoja į Užimtumo tarnybą, dėl to, kad neturi darbo“, – teigia Mažeikių rajono savivaldybės administracijos direktorė Laima Nagienė.

Skurstančiųjų daugėja visoje Lietuvoje, ypač mažesniuose rajonuose. Per šį mėnesį šalyje bus išdalyta daugiau, nei 160 tūkstančių nemokamų maisto paketų.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi