Lietuvoje

2020.04.05 00:02

Dvidešimt pirmoji karantino diena Lietuvoje: naujausia informacija trumpai

atnaujinta 15.21
LRT.lt, BNS, ELTA 2020.04.05 00:02

Lietuvoje ir toliau tęsiasi karantinas. Sekmadienio rytą skelbiama, kad mūsų šalyje identifikuota 811 koronavirusu COVID–19 užsikrėtusių asmenų. LRT.lt trumpai pateikia svarbiausias paskutinės paros naujienas, susijusias su koronavirusu Lietuvoje.

SVARBIAUSIA INFORMACIJA TRUMPAI

– Lietuvoje nustatyti užsikrėtimo COVID–19 atvejai: 811; mirčių: 12.

– Karantinas šalyje tęsis mažiausiai iki balandžio 13 d. imtinai. Daugiau apie tai skaitykite čia.

– Visi įtariantys, kad galėjo užsikrėsti koronavirusu, turi skambinti specialiu numeriu 1808.

– Skelbiami užsikrėtusių asmenų Lietuvoje maršrutai, pasi trikrinti galite čia.

– Svarbiausias naujienas apie koronavirusą visame pasaulyje skaitykite čia.

– Klaipėdos universitetinė ligoninė laikinai neteiks skubios pagalbos. Daugiau apie tai skaitykite čia.

Lietuvoje patvirtinta 811 koronaviruso atvejų

Sekmadienio rytą pateiktais Vyriausybės duomenimis, Lietuvoje yra užfiksuota 811 koronavirusinės infekcijos (COVID-19) atvejų.

Sekmadienio ryto duomenimis, per praėjusią dieną Lietuvoje buvo nustatyta 40 naujų atvejų.

Užfiksuoti trys mirties nuo koronaviruso atvejai

Sekmadienio popietę pranešta apie 12-ąją mirtį užsikrėtus koronavirusu. Šeštadienį fiksuoti du mirties nuo koronaviruso atvejai. Abu COVID-19 užsikrėtę pacientai priklausė rizikos grupei.

Kaip šeštadienio vakarą pranešė Sveiktos apsaugos ministerija (SAM), vienas mirusysis buvo gydomas Kauno klinikinėje ligoninėje.

Kiek anksčiau dieną buvo pranešta, kad mirė buvusi medikė, kuri buvo gydoma Klaipėdos universitetinėje ligoninėje.

Dar vienas užsikrėtimo atvejis Lietuvos kariuomenėje

Lietuvos kariuomenėje buvo užfiksuotas dar vienas koronaviruso infekcijos atvejis. Skelbiama, kad užsikrėtė Klaipėdoje dislokuoto didžiojo kunigaikščio Butigeidžio dragūnų bataliono karys. Apie tai šeštadienį pirmieji paskelbė 15 min.lt.

Informaciją vėliau patvirtino kariuomenės Strateginio komunikacijos departamento Karinių viešųjų ryšių skyrius.

„Karys, kaip ir kiti jo kolegos, buvo testuojamas prieš pradėdamas dirbti su šauktiniais kariais: tai viena iš prevencinių priemonių, kurių Lietuvos kariuomenės vado sprendimu ėmėmės, siekdami sumažinti galimą viruso plitimą“, – nurodo kariuomenė.

Kariuomenės atstovas LRT RADIJUI patvirtino, kad užsikrėtęs karys ir kito kolegos, turėję dirbti su šauktiniais, bus izoliuoti, o jų darbą perims kita atvykstanti grupė.

Pirmieji koronaviruso COVID-19 atvejai kariuomenėje buvo nustatyti kovo pabaigoje kariuomenės dalinyje Rukloje. Virusas buvo nustatytas vienam civiliam darbuotojui ir vienam kariui iš Nyderlandų.

Klaipėdos universitetinė ligoninė laikinai nebeteiks skubios pagalbos

Klaipėdos universitetinėje ligoninėje, kurioje šeštadienį buvo nustatytas 10-tas mirties nuo viruso atvejis, laikinai sustabdytas skubios pagalbos teikimas.

Pacientai siunčiami į Respublikinę Klaipėdos ligoninę. Lieka dirbti tik Infekcinių ligų, Akušerijos ir Onkologijos skyriai. Nauji pacientai nepriimami, anksčiau priimtieji bus gydomi iki kol juos bus galima išrašyti iš gydymo įstaigos.

Po medikų ir pacientų skundų Klaipėdos universitetinėje ligoninėje atliekamas patikrinimas dėl galimo karantino reikalavimų nesilaikymo.

Sveikatos apsaugos ministras patvirtino, kad didelės dalies ligoninės skyrių veikla buvo sustabdyta dėl infekcijų kontrolės pažeidimų, keliančių grėsmę tiek medikų, tiek pacientų saugumui.

Lietuvą pasiekė dvi apsaugos priemonių medikams siuntos

Šeštadienį Lietuvą pasiekė dvi apsaugos priemonių, skirtų medikams, siuntos. Viena iš siuntų lėktuvu buvo atgabenta iš Kinijos. Apie tai pranešė premjeras Saulius Skvernelis.

„Aprūpinimas tęsiasi. Dar vienas reisas iš Kinijos į Kauną ką tik nusileido. Daugiau kaip 2 tūkstančiai dėžių, kuriose – vienkartinė medicininė apranga ir vienkartinės chirurginės kaukės“, – šeštadienį feisbuke paskelbė S. Skvernelis.

Sveikatos apsaugos ministerija pranešė, kad šeštadienį Kauno oro uoste nusileidęs lėktuvas atgabeno daugiau nei 23 tonų sveriantį krovinį.

Gautos apsaugos priemonės bus skirtos Santaros klinikų, Kauno klinikinės ligoninės, Klaipėdos universitetinės ligoninės, Respublikinės Panevėžio ligoninės ir Respublikinės Šiaulių ligoninės medikams, 5 didžiųjų miestų greitosios medicinos pagalbos stočių medikams, taip pat medikams, dirbantiems savivaldybių įsteigtuose mobiliuosiuose punktuose.

Taip pat šeštadienį Lietuvą pasiekė pirmoji geležinkeliu iš Kinijos atvykusi apsaugos priemonių siunta medikams.

Vienu konteineriu atvežta 300 tūkst. medicininių kaukių, o krovinys Lietuvą pasiekė per 9 paras nuo sąstato išvykimo iš Kinijos, skelbia krovinio atgabenimu rūpinęsi „Lietuvos geležinkeliai“. Siunta atgabenta visuomeninės iniciatyvos „Laikykitės, medikai!” užsakymu.

Iš Kinijos pervežtas krovinys Vilniaus intermodaliniame terminale nukeltas nuo geležinkelio platformos tolesniam medicinos priemonių paskirstymui.

Neištirtų ėminių laboratorijose – daugiau kaip 2 tūkst.

Šeštadienio duomenimis, laboratorijose buvo likę 2 072 neištirti mėginiai. Penktadienį šis skaičius siekė 3 288 ėminius. Apie tai šeštadienį pranešė SAM.

Per pastarąją parą dešimtyje laboratorijų iš viso ištirti 2944 ėminiai. Daugiausia – 853 – Kauno klinikose, Nacionalinėje maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo instituto laboratorijoje – 548, Santaros klinikose – 319, Nacionalinėje visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijoje (NVSPL) – 301, Šiaulių ligoninėje – 291, Klaipėdos universitetinėje ligoninėje – 276, privačioje „Medicina practica“ laboratorijoje – 204.

Likusiose laboratorijose tyrimų apimtys nesiekė šimto – nuo 14 iki 83 per parą.

Didžiausias neištirtų ėminių „kamštis“, penktadienio duomenimis, buvo susidaręs Nacionalinėje visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijoje – 1,1 tūkst. ėminių. Šeštadienį skelbiamais duomenimis, šioje laboratorijoje likusių neištirtų ėminių sumažėjo iki 241.

Vienu paskutiniųjų lėktuvų uždarius oro erdvę iš Minsko į Vilnių atvyko 87 keleiviai

Vilniuje šeštadienį nusileido vienas paskutiniųjų lėktuvų po to, kai buvo uždaryta Lietuvos oro erdvė. Lėktuvas atvyko iš Minsko.

Reisu iš Baltarusijos sostinės į Lietuvą atvyko 87 keleiviai, BNS informavo Lietuvos oro uostų komunikacijos vadovas Marius Zelenius.

Specialus Lietuvos Užsienio reikalų ministerijos organizuotas lėktuvas su Lietuvos piliečiais iš įvairių valstybių Vilniuje leidosi po 18 valandos.

Dar vienas lėktuvas iš Minsko Vilniuje turėtų leistis sekmadienį, daugiau skrydžių į Lietuvą kol kas nėra planuojama.

Visiems atvykusiems iš užsienio atliekami koronaviruso tyrimai, jie privalo izoliuotis dviem savaitėms.

Lietuvoje oro erdvė keleiviniams skrydžiams ir keltams uždaryta vidurnaktį iš penktadienio į šeštadienį. Skrydžiai nuo šiol gali būti organizuojami tik gavus užsienio reikalų, susisiekimo ministrų bei Lietuvos institucijų pritarimą.

Vilniečiams sukurta programėlė mobiliesiems „Karantinas“

Vilniaus miesto savivaldybė miestiečiams šeštadienį pristatė išmaniesiems telefonams skirtą programėlę „Karantinas“.

Kaip nurodoma žiniasklaidai išplatintame pranešime, ši programėlė bus aktuali ne priverstiesiems izoliuotis, tačiau visiems, kurie nori gauti naudingų suasmenintų patarimų dėl savo sveikatos.

Programėlę su specialia nuoroda kol kas galės parsisiųsti tik 5 000 vilniečių, tačiau kitos savaitės pradžioje ji bus atverta visiems norintiems, sakoma savivaldybės pranešime.

„Karantinas“ veiks tarsi savotiška informacijos mainų sistema – suteikdami informaciją apie savo sveikatos būklę, vartotojai gaus ne tik personalizuotus patarimus bei priminimus apie prevencinius veiksmus, bet ir bus apdovanojami taškais, kuriuos galės konvertuoti į nuolaidas programėlės parduotuvėje.