Lietuvoje

2020.04.03 22:09

Ministerija aiškina Verygos „naktinį sprendimą“: dalis mobiliųjų punktų uždaromi dviem dienoms

atnaujinta 22.31
Saulius Jakučionis, LRT.lt2020.04.03 22:09

Sveikatos apsaugos ministerija penktadienį pranešė, kad ministras Aurelijus Veryga nusprendė dviem dienoms uždaryti kai kuriuos mobiliuosius punktus Vilniuje ir Kaune, o vėliau jų veikla bus ribojama pagal laboratorijų galimybes atlikti tyrimus dėl koronaviruso. Sostinės meras Remigijus Šimašius piktinasi ministro „naktiniu sprendimu“ ir teigia esąs nusivylęs ketinimais vėl mažinti tyrimų apimtis.

A. Verygos sprendime rašoma, kad nuo sekmadienio savivaldybėse veikiančių mobiliųjų koronaviruso patikros punktų skaičius apribojamas iki vieno. Toks sprendimas sumažins punktų skaičių Vilniuje ir Kaune, nes dabar čia atitinkamai veikia trys ir du punktai.

Be to, mobiliųjų punktų dešimtyje savivaldybių darbo laikas apribojamas iki 6 valandų.

Sveikatos apsaugos ministerija aiškina, kad tokios nuostatos galios iki antradienio, kai įsigalios kitas sprendimo dalis. Anot ministerijos, jis leis didžiosioms savivaldybėms vėl grąžinti norimą kiekį mobiliųjų punktų, bet jų veikla bus derinama prie laboratorijų galimybių atlikti tyrimus dėl koronaviruso.

„Mobiliųjų punktų ir laboratorijų pajėgumai šiuo metu nedera. Stengėmės kiek įmanoma išplėtoti mobiliųjų punktų tinklą ir tai puikiai pavyko, tačiau laboratorijos savo pajėgumus plečia ne taip greitai“, – LRT.lt sakė ministerijos Pirminės sveikatos priežiūros ir slaugos skyriaus patarėja Ilona Šakienė.

„Pirmoji sprendimo dalis skirta lygiai dviem dienoms, per kurias, labai tikimės, kad veikiančios laboratorijos susitvarkys, ištirs turimas skolas, sumažins tą kamštį ir tada visi mobilūs punktai galės startuoti pilnu pajėgumu“, – pridūrė ji.

Šimašius nusivylęs

Vilniaus meras R. Šimašius feisbuke apgailestavo, kad sostinėje buvo pasiruošta padvigubinti testavimo nuo koronaviruso apimtis, o dabar jas teks mažinti daugiau nei 10 kartų. Jis A. Verygą vėl kaltino naktinių sprendimų priėmimu.

„Tris savaites buvau įkyrus testavimo problemų kėlėjas ir sprendimų siūlytojas, į kuriuos pradėta reaguoti tik premjerui įsikišus prieš savaitę. Tai dabar gal aš jau nebekomentuosiu to trynimo ir stabdymo vykusio per tą laiką, ir kodėl iki to prisigyventa...“, – feisbuke parašė Vilniaus meras.

Visas įrašas:

Sveikatos apsaugos ministerijos atstovė tvirtina, kad po po balandžio 7 dienos situaciją grįš į įprastą.

A. Verygos sprendime taip pat teigiama, kad mobilieji punktai savo darbą turės derinti su laboratorijų pajėgimais. Ministerijos atstovė I. Šakienė tvirtino, kad tai savaime nesumažins testavimo apimčių, nes laboratorijų pajėgumai plečiasi kasdien. Pavyzdžiui, ketvirtadienį buvo atlikti apie 2,4 tūkst. koronaviruso tyrimų.

I. Šakienė taip pat sakė, kad naujasis reguliavimas leidžia atidaryti mobiliuosius punktus ir kituose miestuose, ne tik dešimtyje apskričių centrų.

„Jeigu, pavyzdžiui, Klaipėda nesusitvarkytų su savo aptarnaujamomis savivaldybėmis, tai punktai galėtų atsirasti ir Palangoje, ir Kretingoje, ir Šilutėje, ir kitur“, – kalbėjo SAM atstovė.

Lietuvoje šiuo metu patvirtinti 696 Koronaviruso atvejai.