Lietuvoje

2020.04.03 18:29

Nepaklusęs Skverneliui Veryga grąžino į pareigas Kauno ligoninės vadovą

LRT.lt, BNS2020.04.03 18:29

Po skandalo dėl Kauno klinikinės ligoninės darbuotojų apsauginių rūbų po vidinio patikrinimo į pareigas grįžta įstaigos vadovas Albinas Naudžiūnas. Nepaisant premjero Sauliaus Skvernelio raginimų vadovą atleisti, jis vėl dirbs nuo pirmadienio, pranešė Sveikatos apsaugos ministerija

Anot ministerijos, tokį sprendimą priėmė sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga, susipažinęs su specialiai įvykiui Kauno klinikinėje ligoninėje ištirti suformuotos Komisijos išvada, kuriai pritarė.

„Komisija, sudaryta iš SAM ir Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (LSMU) atstovų, atlikusi tyrimą pateikė išvadą ir nurodė, kad taikyti drausminę atsakomybę A. Naudžiūnui nėra pagrindo ir kad įstaigos vadovas pažeidimų nepadarė“, – teigiama pranešime.

Lietuvoje toliau plintant koronavirusui, praėjusią savaitę žurnalistė Daiva Žeimytė-Bilienė socialiniuose tinkluose paskelbė nuotrauką, kur matyti patalpoje sukrauti maišai. Kaip teigta, juose buvo Kauno klinikinės ligoninės infekcinių ligų medikų panaudoti vienkartiniai rūbai, kuriuos, ant jų užrašęs vardą, kitos pamainos metu medikas vėl turėjo susirasti ir užsidėti.

S. Skvernelis tada paragino skubiai atleisti ligoninės vadovą A. Naudžiūną, pavadinęs tokį elgesį nusikalstamu. Sveikatos apsaugos ministras nušalino jį nuo pareigų ir pradėjo vidinį patikrinimą.

Ministerijos pranešime teigiama, kad tyrimą atlikusi komisija savo nuomonę grindė nagrinėtos situacijos aplinkybėmis, teisės aktų reikalavimais, pateiktais dokumentais, tarptautinių organizacijų rekomendacijomis.

Taip pat komisija nurodė, kad teigti, jog padaryti darbo pareigų pažeidimai ir vienkartiniai apsauginiai rūbai buvo pakartotinai naudoti vien tik iš žurnalistės „Facebook“ paskyroje paskelbtų nuotraukų, nėra pagrindo.

Be to, komisijos išvadoje analizuojama ir užsienio šalių praktika. Pavyzdžiui, Europos ligų prevencijos ir kontrolės centras nurodo, kad esant staigiam koronaviruso (COVID-19) sergančių pacientų skaičiaus augimui ir trūkstant vienkartinių apsaugos priemonių, įstaigos turėtų apsvarstyti galimybes išplėsti izoliacinių (vienkartinių) chalatų naudojimą.

„Kitaip tariant, nėra draudžiama jau panaudotą apsauginių kombinezonų vidinį sluoksnį naudoti pakartotinai, žinoma, jei jais vilkint nebuvo lankyti šiuo virusu apsikrėtę pacientai, dezinfekuoti laikantis visų reikalavimų ir, prireikus, po atliktos aukšto lygio dezinfekcijos, juos naudoti, jei nutiktų taip, kad baigtųsi gydymo įstaigos rezervinės atsargos. Tokia praktika nesvetima ir užsienio šalyse“, – rašoma pranešime.

Tuo pat metu ministerija informuoja, kad siekiant maksimaliai užtikrinti visus reikalavimus dėl sveikatos priežiūros darbuotojų saugumo, Valstybinei akreditavimo sveikatos priežiūros veiklai tarnybai pavesta atlikti išsamesnę analizę.

Kiek anksčiau A. Naudžiūnas pats patvirtino sugrįžęs į pareigas.

„Aš gavau raštą, kad mano suspendavimas baigėsi. Jame buvo parašyta, kad aš nepadariau jokių pažeidimų. (...) Niekam aš priekaištų neturiu“, – BNS sakė ligoninės vadovas.

Kauno klinikinė ligoninė yra viena iš penkių didžiuosiuose šalies miestuose esančių įstaigų, kurioms Lietuvoje pavesta gydyti koronavirusu užsikrėtusius pacientus.

Ši ligoninė tvirtina, kad laikėsi paties A. Verygos tvarkos neišmesti priemonių, kurias dezinfekavus galima panaudoti pakartotinai, pavyzdžiui, akinių ir respiratorių.

Gydymo įstaiga sako iki koronaviruso protrūkio pradžios Lietuvoje neišmesdavusi ir kombinezonų, naudotų kaip trečiasis apsauginių priemonių sluoksnis. Šią aprangą dėvi infektologai ir kiti medikai, turintys kontaktą su tais, kurie susirgo COVID-19.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt