Naujienų srautas

Lietuvoje2015.10.06 07:31

Kaip savo nuodėmes kelyje teisina vairuotojai

Viršytas greitis, ženklų nepaisymas ir kiti nusižengimai. Kaip savo nuodėmes kelyje teisina vairuotojai? Vieni keikia nelogiškas taisykles, kiti bijo stabdyti srautą, o dar kiti pripažįsta, kad pažeisti taisykles jiems tiesiog patinka.

Autogidas.lt tyrimo rezultatai rodo, kad apie pusę apklaustų vairuotojų sąmoningai pažeidžia kelių eismo taisykles (KET). Šiek tiek daugiau nei trečdalis mano, kad jei ir nusižengia – tai tik netyčia. Kad taisyklių niekuomet nepažeidžia, tvirtina dešimtadalis apklaustųjų. Aiškėja ir tai, kad dauguma vairuotojų kelių eismo taisykles pažeidžia iš baimės.

„Dažniausiai vairuotojai viršija greitį bijodami stabdyti eismą. Jie tiesiog nenori pasipriešinti greičiau judančiam srautui ir patys nusprendžia geriau pažeisti KET, o ne tiesiog važiuoti kaip priklauso“, – sako Viktorija Steponavičiūtė, Autogidas.lt atstovė.

Kelių patrulių rinktinės vadas pasakoja, kad populiariausi pažeidimai išlieka tie patys – greitis, kelio ženklų ir šviesoforų signalų nepaisymas.

„Nepastebėjau, nenorėjau, netyčia taip įvyko, skubėjau – tokie būna pasiteisinimai. Dažnas pripažįsta savo kaltę. Daugiau ginčijasi dėl šviesoforų signalų, o jei pravažiavai ženklą, kur draudžiama važiuoti, ar pastatei automobilį ten, kur draudžiama stovėti, tuomet tas ginčas yra beprasmis“, – teigia Žydrūnas Adomaitis, Vilniaus apskrities VPK Kelių patrulių rinktinės vadas.

Plačiau žiūrėkite LRT TELEVIZIJOS laidos „Keliai. Mašinos. Žmonės“ reportaže.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi