Lietuvoje

2020.03.28 12:34

Priemones medikams į Kauną atskraidino rusų oligarcho įmonės orlaivis

Skvernelis: svarbiausia, kad priemonės būtų Lietuvoje; atnaujinta 13.35
Indrė Makaraitytė, Modesta Gaučaitė, LRT.lt, BNS2020.03.28 12:34

Šeštadienį į Kauno oro uostą atgabentas medicininių apsaugos priemonių krovinys.

„Orlaivis su kroviniu Kaune nusileido 11.32 val.“, – BNS informavo Lietuvos oro uostų atstovė Lina Beišinė. Ministras pirmininkas Saulius Skvernelis feisbuke pranešė, jog lėktuvas apie 10 valandą pakilo iš Frankfurto Hano oro uosto Vokietijoje.

Pasak premjero, lėktuvu skraidinama apie 3 mln. porų apsauginių pirštinių, 200 tūkst. respiratorių FFP2 ir apie 33 tūkst. apsauginių akinių. Sveikatos apsaugos viceministras Algirdas Šešelgis penktadienį sakė, kad vėliau laukiama dar kelių lėktuvų su likusia užsakytos siuntos dalimi.

„Kiekvieną dieną leisis lėktuvai“, – teigė A. Šešelgis.

Skraidino rusų orlaivis

LRT žiniomis, priemonės į Lietuvą buvo atgabentos kompanijos „Volga Dnepr“, kuri priklauso rusų oligarchui Aleksejui Isaikinui, orlaiviais. Susisiekimo ministerijos viceministras Vladislavas Kondratovičius LRT sakė, kad apklausos būdu šiam atvežimui suorganizuoti buvo pasirinkta lietuviška bendrovė „Hoptrans“. Ši bendrovė yra Rusijos geležinkelių bendrovės „Transkonteiner“ atstovė.

„Hoptrans“ pateikė logistinį pasiūlymą – grandinę gabenti iš Kinijos iki Frankfurto ir iš Frankfurto į Kauną Rusijos aviakompanijos lėktuvais.

Šį apsaugos priemonių atvežimą reikėjo suorganizuoti labai skubiai, tokį nurodymą V. Kondratovičius gavo iš operacijų centro vadovo Aurelijaus Verygos.

„Viską reikėjo daryti labai greitai, nulėmė pasiūlymų kaina ir greitis“, – LRT sakė V. Kondratovičius.

Į LRT paskelbtą informaciją „Facebook“ sureagavo ir premjeras Saulius Skvernelis.

„Man visiškai nesvarbu, kam priklauso lėktuvai, kuriais gabenamos apsaugos priemonės. Šiandien svarbiausia, kad jos būtų čia, Lietuvoje, kuo skubiau“, – rašė S. Skvernelis.

Vyriausybė skelbė, kad Kinijoje iš viso užsakyta 1,8 mln. respiratorių, 5,7 mln. veido kaukių, 1,8 mln. vienkartinių kepuraičių, 0,8 mln. apsauginių akinių, 1,8 mln. vienkartinių chalatų, per 1 mln. apsauginių kombinezonų su gobtuvu, 15 mln. vienkartinių pirštinių, 3,6 mln. antbačių.

Šioms priemonėms pirkti Vyriausybė skyrė 24 mln. eurų.