Lietuvoje

2020.03.23 16:24

Monkevičius: noriu nuraminti abiturientus, kad turime kelis scenarijus dėl egzaminų

Aida Murauskaitė, LRT.lt2020.03.23 16:24

Lietuvoje po savaitės baigsis visuotinai dėl karantino paskelbtos atostogos ir mokyklos pradės dirbti nuotoliniu būdu. Akivaizdu, kad tai paveiks ir brandos egzaminus, ir pagrindinio ugdymo pasiekimų patikrinimo rezultatus. 

„Noriu pabrėžti, kad ką mes darytume, kaip besiruoštume tęsti mokslo metus nuotoliniu būdu, kaip prioritetą turėtume matyti žmonių sveikatą ir gyvybę. Turime siekti, kad nebūtų tiesioginių kontaktų, kad nesukurtume papildomos rizikos“, – pabrėžė švietimo, mokslo ir sporto ministras Algirdas Monkevičius.

Anot jo, kai kurios mokyklos jau turi patirties dirbti nuotoliniu būdu, o kitose stinga įgūdžių.

„Šis procesas nebus tobulas, bus nesklandumų“, – sakė ministras.

Jis pabrėžė, kad yra socialiai jautrių šeimų, kuriose vaikai galimai neturi reikiamų ugdymo sąlygų namie. Jis ragino socialinius darbuotojus į tokias šeimas žvelgti atidžiau.

Ministras sakė, kad Vyriausybės sprendimas nupirkti socialinių sunkumų patiriančių šeimų vaikams kompiuterių, planšečių yra įgyvendinamas kartu su verslo partneriais pasitelkiant Specialiųjų tyrimų tarybą, Viešųjų pirkimų tarybą. Anot A. Monkevičiaus, tokių vaikų Lietuvoje yra 35 tūkst.

„Tiek kompiuterių Lietuvoje nėra, nėra ir aplinkinėse šalyse. Tam reikia laiko, bet Vyriausybė ieško būdų, kad galėtume iš Kinijos atgabenti Vyriausybės sąskaita", - sakė A. Monkevičius.

Ministras įsitikinęs, kad visuotinis nuotolinis ugdymas – ne tik problema, bet ir galimybė pagalvoti, kaip galima šioje situacijoje įdiegti naujus inovatyvius ugdymo metodus, pasitelkti partnerius, mokytojus, kurie turi daugiau patirties.

„Labai svarbu galvoti apie mokslo metų baigimą, nežinome, kiek karantinas truks. Neatmetame galimybės, kad tokiu būdu teks dirbti iki mokslo metų pabaigos“, – sakė ministras.

Jis patikino, kad ministerija turi kelis planus dėl baigiamųjų egzaminų sesijos.

„Noriu nuraminti abiturientus, kad turime keletą scenarijų. Vieną jau įgyvendinome pakoreguodami egzaminų tvarkaraštį. Gali tekti jį ir toliau koreguoti.

Turime ir kitą planą. Jei karantinas baigtųsi iki birželio 1 dienos, mes dar tikrai spėtume beveik laiku baigti mokslo metus ir laiku išlaikyti egzaminus įprastine tvarka.

Net ir paskutinę birželio savaitę dar nebūtų per vėlu, jei galėtume išėję iš karantino režimo laikyti egzaminus. Tam būtų panaudojama pakartotinės egzaminų sesijos laikas“, – kalbėjo A. Monkevičius.

Įprastine tvarka laikyti egzaminus būtų galima, anot ministro, jei karantinas baigtųsi iki birželio 20 dienos.

Jis užsiminė, gali tekti pasitekti ir trečią scenarijų, tad ministerija stebi ką daro kitos šalys: kai kurios atšaukė baigiamuosius egzaminus, kitos ieško variantų, kaip ir Lietuva.