Naujienų srautas

Lietuvoje2020.03.21 10:02

Nuo koronaviruso Ukmergėje mirusi moteris galėjo užsikrėsti ligoninėje

Ukmergės „uždaryti“ kol kas neplanuojama; atnaujinta 13.16

Pirmoji nuo naujojo koronaviruso Lietuvoje mirusi moteris greičiausiai užsikrėtė ligoninėje, šeštadienį pranešė sveikatos apsaugos viceministras Algirdas Šešelgis.

Greičiausiai ši garbaus amžiaus moteris užsikrėtė ligoninėje, bet tą patvirtinti turės specialistai, sako viceministras.

Pasak jo, moteris ketvirtadienį buvo išrašyta iš ligoninės, tačiau jau kitą dieną jai teko grįžti į gydymo įstaigą.

„Apie šį konkretų atvejį vakare gavome informacijos ir dar kartą pasitvirtinome, kad tai yra koronaviruso paveiktas žmogus. 1 valandą nakties laboratorija patvirtino, kad tai žmogus nuo koronaviruso mirė.

Tai garbaus amžiaus moteris, kuri gydėsi Ukmergės ligoninėje. Ji kovo 19 dieną buvo išrašyta, bet sekančią dieną vėl buvo sugrąžinta ir, deja, jos netekome“, – sakė jis.

Spėjama, jog pirmoji koronaviruso auka Lietuvoje galėjo užsikrėsti ligoninėje

Kodėl tyrimas atliktas po mirties?

Paklausus, kodėl tyrimas dėl koronaviruso atliktas po mirties, viceministras atsakė, kad anksčiau pacientei nebuvo įtarta, kad ji turėjo kontaktų su galimai užsikrėtusiais asmenimis, nebuvo kitų aplinkybių, asmuo turėjo įvairių sveikatos problemų.

„Moteris turėjo ne vieną, kiek man suteikė informacijos specialistai, ji turėjo ženkliai daugiau problemų, dėl kurių gydėsi ligoninėje. Įtarti, kad tos problemos, kurių seniai jau turėjo, yra susijusios būtent su koronavirusu, matyt, medikams pagrindo nebuvo“, – spaudos konferencijoje kalbėjo sveikatos apsaugos viceministras.

A. Šešelgis teigė, kad mirusiai moteriai tyrimas dėl koronoviruso buvo atliktas teismo medicinos ekspertų siuntimu.

Viceministras taip pat neatmetė, kad Ukmergė gali tapti koronaviruso židiniu Lietuvoje. Šeštadienio dieną Visuomenės informavimo grupės vadovas Giedrius Surplys LRT.lt portalui teigė, kad dėl didėjančio užkrėtimų skaičiaus Ukmergės kol kas „uždaryti“ neplanuojama.

Koronavirusas šį ketvirtadienį buvo patvirtintas vienai Ukmergės ligoninės medikei, kuri buvo izoliuota ir gydoma Santaros klinikose.

„Šiandien jau nustatyta, (su medike – LRT.lt) yra 160 kontaktinių asmenų, kas liūdniausia – 127 yra gydytojai. <...> Specialistai bando išsiaiškinti, kurioj vietoj kas galėjo tą virusą paplatinti. Be jokios abejonės, yra įtarimų, kad vis tik iš tos aplinkos bus žmogus, kuris buvo atvykęs iš užkrėstų teritorijų į Lietuvą ir nesilaikė saviizoliacijos ir karantino režimo“, – sakė A. Šešelgis.

Sveikatos apsaugos ministerijos duomenimis, medikė turėjo tiesioginį kontaktą su kolegomis, anksčiau keliavusiais Italijoje, Egipte, Afrikoje ir Dubajuje.

Dėl to Ukmergės ligoninėje uždaryti chirurgijos, reanimacijos, traumatologijos ir priėmimo skyriai, pacientai yra perkelti į kitus skyrius, o dėl buvusio kontakto su medike izoliuota apie šimtas ligoninės medicinos personalo.

Pasak A. Šešelgio, kol kas neaišku, ar mirusi moteris bendravo konkrečiai su šia medike, vyksta tyrimas.

Reikia platesnių tyrimų?

Daugėjant atvejų, kai dėl naujojo koronaviruso užsikrečia ir šalies gydytojai, viceministras sutinka, kad galbūt reikėjo plačiau atlikti tyrimus.

„Visos priemonės, kurios buvo daromos, jos daromos buvo žingsniu į priekį ir prevenciniais tiksliais. Šiandien labai yra sunku pasakyti, gal mes rytoj galėsime atsakyti, kad tos priemonės, kurios buvo vykdomos, gal jos buvo jau ir pavėluotos“, – kalbėjo A. Šešelgis.

Šeštadienio ryto duomenimis, iš viso kol kas šalyje nustatyti 69 koronaviruso COVID-19 atvejai.

Lietuvoje įsigaliojo karantinas – 7 trumpi patarimai, padedantys išvengti koronaviruso plitimo
LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi