Naujienų srautas

Lietuvoje2020.03.18 14:25

Premjeras: tolimųjų reisų vairuotojų nebus reikalaujama izoliuotis dvi savaites

atnaujinta 16.36
Gytis Pankūnas, LRT.lt 2020.03.18 14:25

Lietuvoje dėl koronaviruso grėsmės paskelbus karantiną, Vyriausybė primėmė naujus sprendimus, susijusius su šia situacija. Kaip pranešė premjeras Saulius Skvernelis, ministrų kabinetas nutarė įsigyti greituosius koronaviruso testus, sutarta nereikalauti tolimųjų reisų vairuotojams izoliuotis dvi savaites.

Premjeras Saulius Skvernelis po Vyriausybės posėdžio ir pasitarimo žurnalistams priminė, kad priimtas sprendimas pirkti greituosius koronaviruso testus. Anot jo, Lietuvą artimiausiu metu turėtų pasiekti bent 100 tūkstančių tokių testų, vėliau perkamų testų kiekis, pasak S. Skvernelio, padidės keturis kartus.

„Ekspres“ testai bus skirti medikams, sveikatos priežiūros sistemos, sveikatos centrų specialistams, pareigūnams ir tarnautojams, kurie betarpiškai susiduria su galimos rizikos žmonėmis, tai yra tiems asmenims, kurie yra pirmose fronto linijose“, – komentavo S. Skvernelis.

Skvernelis: tolimųjų reisų vairuotojų nebus reikalaujama izoliuotis dvi savaites

Premjeras patikino, kad ministrų kabinete sutarta, kad tolimųjų reisų vairuotojų nebus reikalaujama izoliuotis dviem savaitėmis. Jie, kaip nutarta, turės izoliuotis tarp reisų.

„Sprendimas yra toks: grįžę iš užsienio jie turės būti saviizoliacijoje, tačiau jei nebus jokių požymių, susijusių su šia liga, iš tos saviizoliacijos jie galės vykti į reisą ir vykdyti šias funkcijas“, – teigė S. Skvernelis.

Su siūlymo numatyti apsipirkimo laiką vyresniems asmenims neskubama

Premjeras, paklaustas, ar Vyriausybė svarstytų numatyti, kad prekybos centruose vyresni asmenys, kurie priklauso rizikos susirgti koronavirusu grupei, būtų aptarnaujami atskiru laiku, teigė, kad iš idėja yra svarstytina, tačiau kol kas skubėti žengti šio žingsnio nereikėtų.

„Geresnė alternatyva būtų savanorystė, bendruomeniškumas, kada bendruomenės nariai, kaimynai ar artimieji galėtų šiuos asmenis aprūpinti reikalingais maisto produktais, juos nupirkti ir atnešti“, – tvirtino S. Skvernelis.

Jam pritarė ir sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga. Anot jo, vyresnio amžiaus žmonės turėtų, visų pirma, vengti apsipirkinėjimo. Jais, pasak ministro, turėtų pasirūpinti savanoriai.

„Svarbūs yra savanoriai, savivaldybių socialiniai darbuotojai, [...] kaimynai, kurie galėtų tokiais žmonėmis pasirūpinti“, – teigė sveikatos apsaugos ministras.

Žada nepamiršti žiniasklaidos kreipimosi

Ministras pirmininkas S. Skvernelis trečiadienį taip pat sakė gavęs Žiniasklaidos priemonių asociacijos kreipimąsi dėl valstybės pagalbos. Kreipimesi pažymima, kad reklamos užsakovai dėl galimo ekonomikos lėtėjimo atšaukia užsakymus ir žiniasklaidos funkcionavimas gali būti neįmanomas. Vyriausybės vadovas teigė, kad ministrų kabinetas žada svarstyti ir šį pagalbos prašymą.

„Mes gavome žiniasklaidos asociacijų kreipimąsi ir netolimoje perspektyvoje susitiksime betarpiškai su asociacijų vadovais, ir svarstysime paketą, kaip ir kiekvienai industrijos rūšiai, kokiu būdu būtų galima padėti užtikrinti šitoje ekonominėje situacijoje ir žiniasklaidos priemonių, pačios žiniasklaidos veiklos tęstinumą“, – tvirtino S. Skvernelis.

Žiniasklaidos organizacijos prašo padėti sumažinti koronaviruso krizės galimas pasekmes, keturiems mėnesiams atidedant mokesčių mokėjimą žiniasklaidos sektoriaus įmonėms, suteikiant valstybės subsidiją darbo užmokesčiui, taikant kitas priemones.

„Priemonių paketą, kaip minėjau, galėsime aptarti ir svarstyti čia, Vyriausybėje, kada ateis eilė būtent šitai industrijai“, – apie galimybę padėti žiniasklaidai kalbėjo S. Skvernelis.

Šiuo metu Lietuvos užfiksuoti 33 koronaviruso atvejai.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi