Naujienų srautas

Lietuvoje2020.03.17 01:45

Antradienio naktį Lietuvoje nustatytas dar vienas koronaviruso atvejis

pacientas neseniai grįžo iš Pietų Afrikos; atnaujinta 10.01
LRT RADIJAS, BNS 2020.03.17 01:45

Sveikatos apsaugos ministerija antradienį pranešė, kad užsikrėtimas naujuoju koronavirusu nustatytas iš Pietų Afrikos Respublikos grįžusiam pacientui.

Jis gydomas Respublikinėje Panevėžio ligoninėje, pradėtas epidemiologinis tyrimas. Daugiau informacijos apie ligonį kol kas nepateikiama.

Naujų koroanviruso atvejų antradienio rytą nenustatyta, skelbia Sveikatos apsaugos ministerija.

Po paskutinio teigiamo tyrimo antradienio naktį iš Pietų Afrikos Respublikos (PAR) grįžusiam vyrui, Lietuvoje yra 18 patvirtintų užsikrėtusiųjų šia infekcija, visi atvejai – įvežtiniai.

Iš viso iki šiol ištirta 742 ėminių, registruota beveik 43,3 tūkst. asmenų, kurie Nacionaliniam visuomenės sveikatos centrui pateikė savo duomenis po konsultacijų su specialistais arba užpildę anketą internetu.

Ministerija primena, kad nuo pirmadienio žmonės, grįžę iš bet kurios užsienio valstybės laikomi galimai užsikrėtusiais, jei jiems pasireiškia bent vienas ūmiai kvėpavimo takų infekcijai būdingas simptomas.

Grįžusiems iš užsienio šalių 14-os dienų saviizoliacija yra privaloma. Už reikalavimų nesilaikymą yra numatyta atsakomybė.

Šalyje paskelbus dviejų savaičių karantiną žmonės raginami maksimaliai vengti žmonių susibūrimų, esant galimybei dirbti iš namų, bendraujant gyvai išlaikyti atstumą vienas nuo kito, skirti ypatingą dėmesį rankų, paviršių higienai bei kita.

Pajutus ligos simptomus kreiptis medikų pagalbos telefonu, nevykti patiems į gydymo įstaigas.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi