Lietuvoje

2020.03.03 13:58

Linkevičius siūlo Seimui pasmerkti Rusijos bandymus perrašyti istoriją

Milena Andrukaitytė, BNS2020.03.03 13:58

Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius siūlo Seimui pasmerkti Rusijos bandymus perrašyti istoriją, dėl Antrojo pasaulinio karo apkaltinant Lenkiją bei pateisinant Europą padalijusį Molotovo-Ribentropo paktą.

L. Linkevičius registravo rezoliucijos projektą, kuriuo parlamente siūloma pasmerkti „Rusijos Federacijos vykdomą istorinį revizionizmą ir skleidžiamą dezinformaciją, kuria neigia Sovietų Sąjungos, kaip vienos iš pagrindinių Antrojo pasaulinio karo iniciatorių, vaidmenį, siekiant jį perkelti agresijos aukoms“.

Projekte taip pat smerkiamas bandymas pateisinti 1939-ųjų Molotovo-Ribentropo paktą ir jo slaptuosius protokolus, pažymint, kad jų vaidmuo, „pasmerkiant Centrinę ir Rytų Europą okupacijos ir priespaudos dešimtmečiams, yra įrodytas istorinių šaltinių“.

Rezoliucija Seimas kreiptųsi į Europos Parlamentą, Centrinės ir Rytų Europos valstybių parlamentus, tarptautines organizacijas ir tarptautinę bendruomenę, kviesdamas „nesitaikstyti ir drauge priešintis Rusijos vykdomam istoriniam revizionizmui ir skleidžiamai dezinformacijai“.

Projekte taip pat rašoma, kad Rusijos skleidžiama dezinformacija yra „skirta pateisinti dabartinę agresyvią politiką ir agresiją prieš kaimynines valstybes, skatinti nepasitikėjimą tarp Vakarų bendruomenės, skaldyti Europos Sąjungą ir NATO“.

Pastaruoju metu Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas kelis kartus yra pareiškęs, kad Lenkija yra atsakinga už kilusį Antrąjį pasaulinį karą, teisino Molotovo-Ribentropo paktą, teigdamas, jog Rusija neturėjo kitos išeities, kaip tik jį pasirašyti.

1939 metų rugpjūčio 23 dieną Vokietijos ir Sovietų Sąjungos užsienio reikalų ministrai pasirašė nepuolimo sutartį – vadinamąjį Molotovo-Ribentropo paktą – ir slaptuosius protokolus.

Pagal juos, sovietai ir naciai Antrojo pasaulinio karo išvakarėse pasidalijo Baltijos šalis ir Lenkiją į įtakos sferas. Netrukus po pakto pasirašymo prasidėjo Antrasis pasaulinis karas, jo metu Lietuva ir Lenkija buvo okupuotos.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.