Lietuvoje

2020.02.27 09:00

Nausėdos patarėjas Mačiulis: situacija šalyje dėl koronaviruso – Skvernelio ir Verygos nebuvimo pasekmė

Edvardas Kubilius, LRT RADIJO laida „Ryto garsai“, LRT.lt2020.02.27 09:00

Prezidento Gitano Nausėdos vyriausiasis patarėjas vidaus politikos klausimais Povilas Mačiulis LRT RADIJUI sako, kad „tam tikras neveikimas“ šalyje suvaldant procesus, susijusius su koronaviruso plitimu pasaulyje, yra pasekmė to, kad premjeras Saulius Skvernelis ir sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga buvo išvykę.

Vyriausybė trečiadienį nusprendė paskelbti ekstremalią situaciją visos šalies mastu, baiminantis sparčiai plintančio koronaviruso.

Anot Vyriausybės, tai leis lengviau koordinuoti prevencinius pasirengimo virusui veiksmus, organizuoti institucijų darbą, panaudoti valstybės medicinos materialinių išteklių rezervą, greičiau ir lengviau vykdyti kitas procedūras.

P. Mačiulio teigimu, sunku vertinti, ar ekstremalios situacijos paskelbimas buvo geras sprendimas, ar ne, tačiau pašnekovas džiaugiasi, kad iš atostogų grįžta premjeras Saulius Skvernelis, o iš komandiruotės JAV – sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga.

„Akivaizdu, kad jų reikia norint suvaldyti šią situaciją. Džiugina, kad neturime nė vieno (koronaviruso – LRT.lt) atvejo, bet pasiruošimas turi būti iš anksto. Ekstremalios situacijos paskelbimas galbūt yra pamatas, kad mes išgyventume šią situaciją“, – kalba P. Mačiulis.

Šalies vadovas kiek anksčiau teigė pasigendantis aktyvumo dėl užkrato tikrinant iš galimų viruso židinių grįžtančius asmenis.

„Galbūt visi šie veiksmai ar tam tikras neveikimas, kuris buvo iki šiol, yra pasekmės, kad premjero ir sveikatos apsaugos ministro nebuvo. Dabar, kai jie grįš į savo poziciją, neabejoju, kad tai bus jų prioritetinis klausimas“, – atkreipia dėmesį LRT RADIJO pašnekovas.

Prezidento patarėjo manymu, tiek premjeras, tiek sveikatos apsaugos ministras sekė informaciją apie koronavirusą ir greičiausiai, matydami kylančią grėsmę, nusprendė grįžti.

„Nepavadinčiau to prezidento kritika. Manau, kad premjeras ir sveikatos apsaugos ministras, įvertindami situaciją, pakeitė savo planus“, – kalba jis.

Pasak P. Mačiulio, nereikia skelbti panikos. Priešingai – institucijos turi atlikti savo darbą ir informuoti visuomenę.

„Socialiniuose tinkluose žmonės linkę į paniką, sąmokslo teorijas, daug emocijų. Panikuoti dar nėra dėl ko. Reikia laikytis rimties“, – pabrėžia P. Mačiulis.

Populiariausi

COVID-19 testavimas
COVID-19 TRUMPAI 9