Naujienų srautas

Lietuvoje2020.02.18 08:38

Galutinai patvirtinta, kad Pašilių stumbryne laikytas stumbriukas – nušautos stumbrės jauniklis

LRT.lt 2020.02.18 08:38

Aplinkos apsaugos departamentas (AAD) gavo Vytauto Didžiojo universiteto Gamtos mokslų fakulteto atliktų stumbrų genetinių tyrimų rezultatus, kurie rodo, kad Pašilių stumbryne laikytas stumbriukas – sausio 3 dieną nušautos stumbrės jauniklis.

Remiantis šių tyrimų išvadomis, žala laukinei gyvūnijai už nušautą stumbro patelę bus perskaičiuota. Už sunaikintą jauniklius vedžiojančią (maitinančią) stumbro patelę nustatomas trigubas bazinis tarifas, todėl žala sieks 36 595,26 euro. Taip pat atsižvelgiant į tai, kad laukinei gyvūnijai buvo padaryta ypač didelė žala, AAD kreipsis į prokuratūrą, kad būtų pradėtas ikiteisminis tyrimas.

Saugomos rūšies gyvūnas – stumbro patelė – sausio 3 dieną sumedžiota Panevėžio rajone Valstybinių miškų urėdijos Krekenavos–Naujamiesčio profesionalios medžioklės plotų vienete per vykdytą medžioklę.

Praėjusį penktadienį Valstybinių miškų urėdija informavo AAD, jog Panevėžio regioninio padalinio Pašilių stumbryne sausio pradžioje priglaustas stumbriukas nugaišo. Atsižvelgdami į gautą informaciją, atsakingi AAD specialistai išvyko į Pašilių stumbryną užfiksuoti situacijos. Taip pat atsižvelgiant į tai, kad tyrimas dėl šio atvejo dar nėra pasibaigęs, siekiant surinkti visą tyrimui reikalingą medžiagą, buvo kreiptasi į Nacionalinį maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo institutą dėl laukinio gyvūno kritimo priežasties nustatymo.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi