Lietuvoje

2020.01.23 18:56

Sinoptikė apie vasarį: prognozuojama labai didelė teigiamos temperatūros anomalija

Rūta Kupetytė, LRT RADIJO laida „Ryto garsai“, LRT.lt2020.01.23 18:56

Trečiadienį iškritusį sniegą artimiausiomis dienomis keis šiluma ir lietus, LRT RADIJUI sako Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos sinoptikė Izolda Marcinonienė. Šio mėnesio pabaigoje ji prognozuoja šilumos anomalijas ir tikina, kad apie šaltį galima tik pasvajoti.

Sinoptikės teigimu, penktadienio naktį atkeliaus šiltasis atmosferos frontas su lietumi.

„Ryto dieną bus 3–6 laipsniai šilumos. Naktį vakariniuose rajonuose prasidėjęs lietus pereis per visą Lietuvą ir daugelyje rajonų tas kritulių kiekis bus nedidelis“, – pažymi I. Marcinonienė.

Pasak sinoptikės, šilumos nestokosime nei savaitgalį, nei artimiausiomis savaitėmis.

„Visą laiką matoma pietvakarių pernaša, nuo Atlanto keliauja ciklonai, neša lietų. [...] Apie šiaurės rytų Sibiro anticikloną virš Rusijos, kuris gerokai atšaldo, tik pasvajoti. [...] Slides ir rogutes palikime Velykoms, nes šiluma yra įspūdinga“, – teigia LRT RADIJO pašnekovė.

Slides ir rogutes palikime Velykoms, nes šiluma yra įspūdinga

Sinoptikė ir toliau pranašauja rekordinę šilumą: „Paskutinę sausio savaitę ir pirmosiomis vasario savaitėmis prognozuojama labai didelė teigiamos temperatūros anomalija. Jeigu vasarį turėtų būti 2,8 laipsniai šalčio, tai turbūt bus 2 laipsniai šilumos“, – teigia I. Marcinonienė.

Anot jos, šie metai pirmieji nuo 1961-ųjų, kai Lietuvoje nebuvo dešimties dienų iš eilės su neigiama temperatūra.

„Pavyzdžiui, 1987-aisiais šešis mėnesius iš eilės temperatūra buvo neigiama. Tai tokie kontrastai. Ši žiema įeis į rekordines. Gruodis buvo trečias pagal šilumą. Manome, kad sausis irgi nenusileis“, – tikina ji.