Naujienų srautas

Lietuvoje2019.12.02 10:55

Faina Kukliansky teigia, kad svarbiausia žydams ne sugrąžinti turtą, o atstatyti teisybę

Minint Terezino deklaracijos dešimtmetį, Vilniuje rengiama regioninė konferencija, skirta Holokausto aukų turto restitucijos klausimams. Joje ketinama apžvelgti Europos šalių patirtis grąžinant nacių užgrobtą turtą Antrojo pasaulinio karo metais.

Klausimas dėl žydų bendruomeninio turto Lietuvoje išspręstas, kai 2011 metais buvo įkurtas Geros valios fondas ir jam dalimis išmokėta per 37 milijonus eurų, tokiu būdu remiant žydų bendruomeninį gyvenimą.

Tačiau, pasak Lietuvos žydų bendruomenės pirmininkės Fainos Kukliansky, privačios nuosavybės klausimas vis dar nėra sprendžiamas.

„Pirmiausia norėčiau gauti tokį parėdymą iš Vyriausybės, išsiaiškinti, kokia suma yra grąžintina ir kiek žmonių turi teisę į vienokią ar kitokią nuosavybę. Mes nesame tie tokie lupikautojai žydai, kuriems vėl reikia kažkokių turtų, kada ir taip žmonės blogai gyvena. Lietuvoje visi žmonės blogai gyvena, bet mes norime ne tiek turtų, mes norime teisybės. Mano supratimu, reikėjo pradėti nuo privačios nuosavybės grąžinimo, nes žmonės miršta“, – sako F. Kukliansky.

2009 metais 47 valstybės Prahoje pasirašė Terezino deklaraciją dėl Europos žydų prarasto turto grąžinimo principų.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi