Lietuvoje

2019.11.11 22:22

Ši diena ypatinga: sinoptikė Galvonaitė papasakojo, kokių Kalėdų galime tikėtis

LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2019.11.11 22:22

Lapkričio 11 diena svarbi ne tik vardadienį švenčiantiems Martynams, bet ir visiems smalsuoliams, norintiems sužinoti, kokių visgi orų tikėtis per šv. Kalėdas.

Šią dieną senoliai spėdavo žiemos pradžios orus. Buvo sakoma, kad jei per šv. Martyną šlapia, tai šv. Kalėdos bus baltos ir šaltos. Arba atvirkščiai, „Panoramai“ sako klimatologė Audronė Galvonaitė.

Šią savaitę orų pokyčių nesulauksime

Didelių orų pokyčių šios savaitės pradžioje nesulauksime. Anot A. Galvonaitės, viską lemia ciklonai, kurie atneša drėgnus ir šiltus orus.

„Šią savaitę tokius panašius orus ir turėsime. Tik, kai susidaro tarpas tarp ciklono frontų, tai pragiedrėjimo metu naktimis temperatūra gali nukristi ir iki 0 ir 1 laipsnio šalčio. Todėl didelė tikimybė rūkams, vietomis gali ir plikledis susidaryti“, – sako sinoptikė.

A. Galvonaitė pasakoja, kad 1983 metais lapkričio 12 dieną įsiveržus šaltam orui susidarė „didžiulis apledėjimas, kuris vietomis svėrė net pusė kilogramo“. Lapkritis ne visada būna toks šiltas ir gražus, koks yra dabar, tikina klimatologė.

Papasakojo, kas yra juodas ledas

Juodasis ledas, anot sinoptikės, yra būdingas šaltajam laikotarpiui. Taip nutinka, kai oro temperatūra siekia apie 4 laipsnius, o rasos taško temperatūra – žemesnė.

„Tokia situacija yra palanki susidaryti juodajam ledui, kai ant asfalto pasidengia plona plona plevelė ledo. Vairuotojams yra labai pavojinga, nes jos nesimato, atrodo, kad asfaltas yra švarus“, – įspėja A. Galvonaitė.

Visą pokalbį su sinoptike žiūrėkite „Panoramoje“:

Panorama. Šiandien Lenkija mini nepriklausomybės dieną – nuo šeimos pasivaikščiojimo iki nacionalistų eitynių (su vertimu į gestų k.)
Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Patikros punktas
COVID-19 TRUMPAI