Naujienų srautas

Lietuvoje2019.07.12 22:24

Nausėdos inauguracija lietuvius pritraukė prie ekranų: koregavo savo planus ir linkėjo stiprybės

Gitano Nausėdos inauguracijos renginius stebėjo ne tik susirinkusieji Vilniuje, bet ir visa Lietuva. Miestų ir miestelių bibliotekos, muziejai organizavo edukacines, kultūrines programas, ekskursijas. Kokiomis nuotaikomis ir kaip iškilmes stebėjo gyventojai – LRT TELEVIZIJOS reporteriai domėjosi įvairiuose Lietuvos kampeliuose.

Kretingiškiai išrinktojo prezidento G. Nausėdos inauguraciją stebėjo Kretingos muziejuje, Baltojoje salėje. Kretingiškiai naujajam prezidentui linkėjo susikalbėjimo su Lietuvos žmonėmis.

„Aš linkėčiau naujajam prezidentui tiesiog susikalbėjimo su Lietuvos žmonėmis, su mūsų tauta ir su jo pagalba mes augtume, klestėtume ir džiaugtumėmės vieni kitais“, – sakė inauguraciją stebėjęs kretingiškis.

Panevėžio senelių globos namuose lankėsi ir Panevėžio vyskupas Jonas Kauneckas, kuris aukojo mišias, o susirinkę senoliai pripažino meldęsi už naująjį prezidentą. Senoliai sako net gi pakoregavę savo planus.

„Mes iš vakaro jau ruošėmės, sakėme, kad niekur neisime, sėdėsime namie ir žiūrėsime. Įprastai kiekvieną dieną einame pasivaikščioti į parką , o dabar nutarėme, kad šiandien niekur neisime“, – pasakoja senolė.

Kauniečiai inauguraciją kviesti stebėti istorinėje prezidentūroje. Čia dirbo ir gyveno visi trys pirmosios respublikos vadovai, kūrę prezidento institucijos tradicijas.

Lietuvos prezidento G. Nausėdos inauguracijos ceremoniją stebėjo ir šiauliečiai. Valstybinį renginį tiesiogiai kvietė žiūrėti keli Šiaulių Aušros muziejaus padaliniai, tuo pačiu siūlę ir nemokamai aplankyti ekspozicijas.

Plačiau – žiūrėkite nuo 15.49 min.

Panorama. Prezidento Gitano Nausėdos inauguracijoje – naujų simbolių gausa. Ar lemta jiems tapti istorine tradicija?
LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi