Lietuvoje

2019.07.12 21:27

Karbauskis apie Nausėdą: bus dialogas ir sieksime, kad Lietuvos žmonės gyventų geriau

LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2019.07.12 21:27

Prisiekęs Seime Gitanas Nausėda pradėjo eiti prezidento pareigas. Savo kalboje jis pabrėžė: nėra ir negali būti dviejų trijų ar penkių Lietuvų. Ji – viena. Pasak prezidento, nežabotas konkuravimas skaldo į priešų stovyklas ir dėl to neįmanoma susitarti. Politikai viliasi, kad G. Nausėda bus prezidentas, siekiantis dialogo.

Kadenciją baigęs prezidentas Valdas Adamkus G. Nausėdai palinkėjo nusibrėžti raudoną liniją ir jos neperžengti.

Prezidentas kalboje, kurią sakė Seime, pareiškė sieksiantis bendradarbiauti su visomis valdžios institucijomis ir tikintis, kad tai padaryti įmanoma. To tikisi ir politikai.

„Bus dialogas ir bus iš tikrųjų siekiama, kad Lietuvos žmonės gyventų geriau. Kaip pagrindinis visų mūsų tikslas, tai aš manau, kad ir bus padaryta“, – tikina „valstiečių“ partijos pirmininkas Ramūnas Karbauskis.

Opozicijos lyderė Viktorija Čmilytė-Nielsen taip pat džiaugėsi prezidento noru bendradarbiauti.

„Prezidentas patvirtino dar kartą , kad sieks sutarimo, sieks kalbėtis su visomis politinėmis jėgomis. Svarbiausia – sieks sutarimo pačiais svarbiausiais valstybei klausimais“, – pastebi ji.

Partijos „Tvarka ir teisingumas“ pirmininkas Remigijus Žemaitaitis pastebėjo, kad kalboje prezidentas pabrėžė moralinių vertybių svarbą.

„Ko gero kiekvienam reikėtų susimąstyti, kai jis kalbėjo apie tą vieningą Lietuvą ir apie mobilizavimą, bet esmė – moralinės vertybės. Kalba įkvepianti ir aš tikiuosi, kad tai vyks visus tuos ateinančius penkerius metus“, – sako jis.

Prezidentas žada asmeninės iniciatyvos imtis švietimo, socialinės atskirties mažinimo, regionų politikos srityse.

Plačiau – Redos Gilytės reportaže nuo 01.00 min.

Panorama. Prezidento Gitano Nausėdos inauguracijoje – naujų simbolių gausa. Ar lemta jiems tapti istorine tradicija?
Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt