Lietuvoje

2019.06.19 19:08

Karbauskis: koalicijos sutartis – greičiausiai antradienį, žada bent dviejų ministrų kaitą

atnaujinta 19.36
Ignas Jačauskas, BNS, LRT.lt2019.06.19 19:08

Keturių partijų koalicijos sutartis turėtų būti pasirašyta kitą antradienį, sako „valstiečių“ lyderis Ramūnas Karbauskis.

„Frakcija buvo susirinkusi aptarti progresą derybose. Iš tikrųjų, yra tikimybė, kad kitą antradienį koalicinė sutartis bus pasirašyta“, – po frakcijos posėdžio žurnalistams teigė politikas.

Anot jo, Vyriausybėje ministrus turės visi koalicijos partneriai, todėl keisis mažiausiai du Ministrų kabineto nariai.

„Keisis kaip minimum du ministrai“, – tikino jis, pabrėžęs, kad atstovų Vyriausybėje šiuo metu neturi dėl dalyvavimo daugumoje besiderantys „Tvarka ir teisingumas“ bei Lietuvos lenkų rinkimų akcija.

„Tie (koalicijos partnerių – BNS) norai, kurie yra išreikšti derybose, dabar yra tenkintini“, – tvirtino R. Karbauskis.

Politikas patvirtino, kad Seimo pirmininko pozicija, kaip numatyta memorandume, atitektų „socialdarbiečiams“.

Jis taip pat sako dar nesulaukęs Sauliaus Skvernelio atsakymo, ar jis sutiks vadovauti Vyriausybei po įgaliojimų grąžinimo.

„Tokio pažado mes negavome, bet memorandumas buvo pasirašytas su jo pavarde. Turėsiu užduoti klausimą pakartotinai Sauliui Skverneliui, bet memorandume sutikimas buvo, tad nemanyčiau, kad dabar keistųsi situacija“, – tvirtino „valstiečių“ lyderis.

Jis pabrėžė, kad S. Skvernelis turės laisvę apsispręsti dėl kandidatų į ministrus, bet ne dėl sričių, atitenkančių koalicijos partneriams.

Pats premjeras trečiadienį ragino neskubėti formuoti koalicijos, tačiau R. Karbauskis tikina, jog S. Skvernelis dalyvavo pokalbiuose, kuriuose sutartis numatyta būtent kitą savaitę.

R. Karbauskis taip pat sako, jog pareigų neteksiantys Vyriausybės nariai apie tai bus informuoti antradienį. 

Jis pripažino, kad „valstiečiai“ trečiadienį aptarė situaciją dėl galimo „tvarkiečių“ frakcijos byrėjimo, bet patikino, kad nebuvo kalbama, kad „kažkas kažkam skolintų Seimo narius“.

Šiuo metu „Tvarkos ir teisingumo“ frakcija turi minimalų reikiamą narių skaičių – 7, tačiau „praėjusią savaitę iš šios frakcijos atšaukti savo partijos narį Valentiną Bukauską nusprendė „valstiečių“ vadovybė. 

„Mano žiniomis, ten neturėtų būti problemų. Manau, frakcija ras sprendimus, kurių reikia“, – tikino R. Karbauskis.

Po prezidento rinkimų „valstiečiai“ ėmėsi iš naujo formuoti valdančiąją daugumą. Dėl koalicijos sudarymo derasi „valstiečiai“, „socialdarbiečiai“, „tvarkiečiai“ ir Lietuvos lenkų rinkimų akcija. Tokia koalicija turėtų 77 balsus Seime.

Trečiadienį Seime vykusiose partijų atstovų derybose Lietuvos lenkų rinkimų akcija nedalyvavo, tačiau R. Karbauskis sako, kad jie derybose dalyvauja itin aktyviai ir jam „nekyla abejonių“, jog su šia politine jėga bus susitarta.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt