Naujienų srautas

Lietuvoje2019.06.19 15:22

Skvernelis: keisti ministrą tam, kad būtų kažkam skirta vieta, nėra racionalu

Šarūnas Nekrošius, LRT.lt 2019.06.19 15:22

Po atostogų grįžęs premjeras Saulius Skvernelis sako, kad koalicines derybas jis sekė visą laiką ir atostogų metu. Jis teigia, jog derybos vyksta pakankamai racionaliai, todėl galima tikėtis, kad sutartis bus pasirašyta.

Tiesa, premjeras pripažino, kad postų aptarimo dar nebuvo.

S. Skvernelio teigimu, svarbiausia šiuo metu su galimais partneriais susitarti dėl koalicinių gairių, o postų klausimas būtų kitas žingsnis.

„Matau, kad vyksta pakankamai konstruktyvus darbas, artėjame prie tų realių darbų, kurie dar gali būti padaryti per likusius pusantrų metų. Pagal tai, koks rezultatas yra pasiektas ir kaip yra diskutuojama, tikėtina, kad sutartis gali būti parengta“, – sakė premjeras.

Paklaustas, kaip vertina prezidentės metinio pranešimo kalbą, kurioje šalies vadovė pažėrė nemažai kritikos valdantiesiems, S. Skvernelis teigė, jog kiekviena kritika verčia visus judėti į priekį, taip pat vertinami ir šalies vadovės žodžiai.

„Galimybė pasitaisyti ir judėti į priekį, tai taip ir vertinu“, – lakoniškai spaudos konferencijoje atsakė S. Skvernelis.

Taip pat premjeras plačiau nesileido į diskusijas apie galimų koalicijos partnerių siūlomas įvairias idėjas, kurios būtų įtrauktos į naują Vyriausybės priemonių plano papildymą. S. Skvernelio teigimu, kai kurie siūlymai atitinka Vyriausybės programą, galbūt kai kurie galimi partneriai norėtų greičiau įgyvendinti, tačiau reikia įvertinti konkrečius skaičius, o principas lieka tas pats – svarbu laikytis atsakingos finansinės politikos.

Premjeras apie Seimo pirmininko kėdę: kas daugiau išsiderės, tas turės

Paklaustas, ar naujajam Vyriausybės kabinetui premjeras teiktų pirmenybę tik partijų nariams, S. Skvernelis pajuokavo, kad galimas ir dar vienas naujas terminas – partiniai profesionalai.

„Nėra būtina sąlyga ministrui būti partijos nariu, svarbiausia sąlyga – profesionalumas, sąžiningumas ir gebėjimas daryti pokyčius“, – sakė premjeras, pridūręs, kad optimistinėmis aplinkybėmis valdančioji koalicija gali būti suformuota jau šią savaitę, tačiau dirbtinio skubinimo nėra, vyksta konstruktyvios derybos.

Tiesa, premjeras pabrėžė, kad nebūtų racionalu likus pusantrų metų keisti jau įsidirbusius ministrus vien tam, kad „kažkam ta vieta yra paskirta“.

„<...> keisti ministrą tam, kad būtų kažkam vieta skirta, nebūtų racionalu“, – sakė S. Skvernelis ir pridūrė, kad iš galimų koalicijos partnerių nejaučia spaudimo dėl tam tikrų pozicijų skyrimo.

Premjero atostogų metu ypač aktyviai diskutuota apie kitą svarbią valstybės vadovo – Seimo pirmininko – kėdę. Partnerių derybose ji vis aktyviau siūlyta „socialdarbiečiams“. Anot S. Skvernelio, šios pozicijos ateitis – derybų klausimas.

„Tai yra derybų klausimas, tai yra antras žingsnis po pagrindinės sutarties pasirašymo. Tai irgi nėra paprasti procesai. Visą laiką norisi kuo daugiau turėti, bet yra ir realybė. Kas daugiau išsiderės, tas turės. Matyt, kiekviena politinė jėga nori turėti daugiau svertų ir galimybių“, – apie Seimo pirmininko poziciją sakė S. Skvernelis.

Jei pastarosiomis savaitėmis diskutuojantys partneriai sutartų ir pasirašytų koalicijos susitarimą, valdančioji keturių partijų frakcija Seime turėtų 77 balsus 141 vietos Seime.

Sauliaus Skvernelio spaudos konferencija: jei liksiu premjeras, nereikalausiu, kad ministrai būtų partiniai
LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi