Lietuvoje

2019.06.17 21:39

Nausėda sako, kad valdantieji daro spaudimą Seimo pirmininkui

Erika Alonderytė, BNS 2019.06.17 21:39

Išrinktasis prezidentas Gitanas Nausėda sako, kad valdantieji daro spaudimą Seimo pirmininkui Viktorui Pranckiečiui, siekdami jį pakeisti kitu politiku.

Pasak jo, „valstiečiai“ situaciją galėtų spręsti kitaip, pavyzdžiui, atiduodami partneriams „socialdarbiečiams“ kitus postus.

„Yra tam tikras politinio spaudimo elementas, tikrai su tuo galėčiau sutikti, nes problemą galima išspręsti ir kitu būdu, perdėliojant koalicijos sutartį taip, kad tai partijai, kuri dabar demonstruoja savo apetitą Seimo pirmininko portfeliui, būtų pasiūlytas, pavyzdžiui, ministro portfelis, dviejų ministrų portfelis galbūt“, – pirmadienį transliuotame interviu „Lietuvos ryto“ televizijos laidai „Lietuva tiesiogiai“ sakė G. Nausėda. 

„Yra turbūt ir tam tikros apraiškos ambicijų kai kurių partijų vadovų, kurie sako, kad bus taip, kaip mes esame numatę, ir ne kitaip“, – pridūrė jis.

Vis dėl to G. Nausėda nesiėmė vertinti V. Pranckiečio tinkamumo Seimo pirmininko postui ir pabrėžė, kad ši pozicija yra paties parlamento sprendimas.

Koaliciją formuojančių partijų memorandume numatyta, kad Seimo pirmininko postas atitenka „socialdarbiečiams“.

Tačiau V. Pranckietis iš pareigų trauktis neketina, o „valstiečių“ lyderis Ramūnas Karbauskis pripažįsta, kad atleisti parlamento vadovą gali pritrūkti balsų.

Memorandume taip pat numatyta, kad ministru pirmininku toliau dirbtų Saulius Skvernelis.

Dėl valdančiosios koalicijos šiuo metu derasi Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga, Lietuvos socialdemokratų darbo partija, „Tvarka ir teisingumas“ bei Lietuvos lenkų rinkimų akcija – Krikščioniškų šeimų sąjunga.

Išrinktasis prezidentas pabrėžė norintis, kad nauja dauguma „būtų ne kažkieno asmeninių ambicijų reikalas, o noro suformuoti veikiančią valdančiąją koaliciją reikalas“.

G. Nausėda prezidento pareigas pradės eiti po inauguracijos 12 dieną.