Naujienų srautas

Lietuvoje2019.06.13 17:11

Nelaimė sostinėje prie Žaliųjų ežerų – nuskendo du jaunuoliai

atnaujinta 17.48
LRT.lt 2019.06.13 17:11

Ketvirtadienį 16.13  val. Bendrajame pagalbos centre skubios pagalbos telefono numeriu 112 gautas pranešimas apie tai, kad Vilniaus m., Žaliųjų Ežerų g. Balsio ežere skęsta du vaikai. Vėliau LRT.lt pranešta, kad jaunuoliai nuskendo.

Kaip LRT.lt informavo Bendrojo pagalbos centro atstovė viešiesiems ryšiams Vilma Juozevičiūtė, skendo mergaitė ir berniukas. Berniukui 15, mergaitei apie 18 metų. Jų tapatybės kol kas nenustatytos.

15min.lt praneša, kad 15-metis bandė gelbėti merginą.

Į įvykio vietą buvo išsiųstos Vilniaus apskrities priešgaisrinės gelbėjimo pajėgos, tačiau jaunuolių atgavinti nepavyko.

LRT.lt primena, kad trečiadienį Lietuvoje ugniagesiai ištraukė šešis nuskendusius žmones, Prienų rajone išgelbėta Nemuno upėje skendusi šeima.

„Tai pati tragiškiausia vasaros para, ištraukti šeši skenduoliai“, – BNS sakė Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento atstovė Laura Valauskienė.

Vienas incidentas baigėsi laimingai: Prienų rajone skendusį vaiką ir jo tėvą išgelbėjo šalia buvęs poilsiautojas.

Nuo gegužės mėnesio pradžios ugniagesiai gelbėtojai iš vandens telkinių ištraukė 20 skenduolių, trys iš jų nepilnamečiai. Tai šiek tiek mažiau nei per tą patį laikotarpį pernai, kai nuskendo iš viso 28 žmonės.

Trečiadienį Lietuvoje fiksuoti rekordiniai birželiui karščiai, ypač karšti orai laikosi ir ketvirtadienį.

Nuo 16 metų Balsio ežero paplūdimyje dirbančio naro gelbėtojo Rolando Kiliulio teigimu, geriausia maudytis pažymėtuose paplūdimiuose ir vengti nepažįstamų vietų. Taip pat nereikėtų plaukti toli nuo kranto, o jeigu norisi ilgiau paplaukyti, tą geriau daryti palei pakrantę.

Iš vandens ištraukus skęstantįjį, jeigu jis yra be sąmonės, jį pirmiausia reikėtų paversti ant šono, kad iš kvėpavimo takų išbėgtų vanduo. Tada paguldyti ant nugaros, atlošti jo galvą, kad atsivertų kvėpavimo takai, užspausti nosį ir atlikti penkis įpūtimus į burną bei 30 paspaudimų.

Pirmoji pagalba skęstančiajam: kaip išsaugoti ne tik kito, bet ir savo gyvybę?

Po jų – du įpūtimai ir vėl 30 paspaudimų. Ritmas turėtų būti 120 kartų per minutę.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi