Lietuvoje

2019.05.31 20:40

Šiauliečių pagalbos šauksmas – nebeapsikenčia milžiniškų žiurkių „kaimynystės“

Skaistė Grigutytė, Etaplius.lt2019.05.31 20:40

„Siaubas“ – taip vienu žodžiu gyvenimą Raguvos tako 41-ajame name apibūdina nuo milžiniškų žiurkių ir kitų parazitų „kaimynystės“ pavargusi šiaulietė. Jau daugiau kaip metus šio namo gyventojai kenčia tikrą pragarą.

Negyvenamame, apleistame bute veisiasi šlykščiausi kenkėjai, kurie be vargo „keliauja“ ir po kitus butus, o gyventojų skundai stringa biurokratijos mėsmalėje.

 Bijo gyventi savo namuose

Į portalo Etaplius.lt redakciją vienos šiaulietės atsiųstas vaizdo įrašas kalba pats už save. Apleisto buto viduje, ant palangės, įsitaisiusi didžiulė žiurkė. Žmonių ji visai nebijo ir net nemano slėptis nuo vaizdo įrašą filmuojančios moters. Tenka pripažinti, kad vien matant tokį vaizdą per kompiuterio ekraną nugara nueina šiurpas. O jei toks „gyvūnėlis“ šmirinėtų jūsų namuose?

„Naktimis girdim, kaip žiurkės graužiasi pas mus per sienas, per grindis. Šis apleistas butas pirmame aukšte, mes gyvename antrame, virš jo. Mano kaimynė antrame aukšte gyvena su mažais vaikais. Bijo, kad vaikui nosytės ar ausytės nenuėstų. Mes bijom čia gyventi“, – kone ašarodama skundėsi virš apleistojo buto, iš kurio po visą namą migruoja parazitai, gyvenanti šiaulietė.

Išvydusi kone savo pačios dydžio žiurkę persigando net moters katė – augintinė niekada nebuvo mačiusi tokio padaro.

Butas tuščias, šeimininkė buvusių kaimynų skundus ignoruoja

Parazitų veisykla virtęs butas tuščias jau daugiau kaip metus. Prieš tai čia gyveno moteris, kuri, pasak kaimynų, švelniai tariant, nepasižymėjo dideliu tvarkingumu.

„Pasakysiu tiesiai šviesiai – valkata gyveno. Vilkdavo į kambarį lapus, obuolius, skudurų visokių vos ne iki lubų prikrauta, baisi smarvė, siaubas", – pasakoja šio namo gyventoja.

Kai maždaug prieš metus buto šeimininkė iš čia išsikraustė, paliko visą betvarkę, kurioje nevaldomai ėmė daugintis milžiniškos žiurkės, tarakonai, kandys ir kiti kenkėjai.

Kaimynai sako, kad moteris ne į Ameriką, o viso labo į tuos pačius Šiaulius, tik į miesto centrą, išsikraustė. Yra žinoma net jos darbovietė, tačiau susisiekti su sąvartynu paversto buto šeimininke niekam nepavyskta.

„Daugiau nebegalime taip gyventi. Gaila kaimynų vaikų, gaila savęs – kaip galima gyventi, kai per galvas žiurkės eina", – graudinasi Raguvos tako 41-ojo namo gyventoja.

Pagalbos gali ir nesulaukti?

Namo gyventojai sako jau bandę kreiptis pagalbos į seniūniją, tačiau ši menkai kuo padėjo. Paskutinė kaimynų viltis – Šiaulių miesto savivaldybė, į kurią jie taip pat jau kreipėsi.

Portalas Etaplius.lt susisiekė su Šiaulių miesto savivaldybės Civilinės saugos, viešosios tvarkos ir sanitarijos skyriaus vedėju Linu Gadliausku. Šis patvirtino, kad minėtu adresu iš tiesų yra gautas gyventojų skundas dėl antisanitarinių sąlygų ir parazitų antplūdžio.

„Taip, skundą gavome. Važiuos specialistai, žiūrės. Tik supraskite teisingai – nesame operatyvinė tarnyba. Stengsimės kuo greičiau, bet, žinote, tik dabar informavo, tai eilė specialistui pradėti šį tyrimą yra tolima. Dabar mestos pajėgos nenaudojamų žemės sklypų tikrinimui", - kalbėjo L. Gadliauskas.

Tačiau net ir sulaukę specialisto vizito, gyventojai dar toli gražu gali nesitikėti išsigelbėjimo.

„Mūsų skyrius to šiukšlyno neišvalys. Tvarka yra tokia, kad atvykęs mūsų specialistas turi gauti savininko raštišką sutikimą, kad jis sutinka išvalyti butą. Tada mes turim teisę kreiptis į mūsų sveikatos skyrių, kuris turi sudaręs sutartį su įmone, atvyksiančia išvalyti. Bet jeigu savininkas neįsileis bent du kartus, visa procedūra būtų niekinė”, – nieko gero namo gyventojams nežadančią tvarką dėstė L. Gadliauskas.

Žurnalistų patikintas, kad specialistai į tą butą tikrai nebus įleisti, nes ten niekas, be žiurkių ir tarakonų, tiesiog negyvena, skyriaus vedėjas pažadėjo, kad buto šeimininkės bus ieškoma kitais būdais, jei prireiks – ir darbovietėje. Ir nors buvo pažadėta, kad tyrimą specialistai stengsis atlikti kuo greičiau, lieka neaišku, kiek dar Raguvos tako 41-asis namas turės kęsti tokią žiurkių „kaimynystę“.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.
Migrantai Druskininkų pasienio užkardoje
Tik LRT.LT 13