Lietuvoje

2019.05.23 15:04

Partijos pareiškė, ką rems prezidento rinkimuose: kai kurios liks neutralios

atnaujinta 15.00
Paulina Levickytė, ELTA, Izabelė Pukėnaitė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2019.05.23 15:04

Darbo partijos pirmininkas Viktoras Uspaskichas teigia išankstiniuose prezidento rinkimuose jau balsavęs ir neslepia, kad jo pasirinkimas buvo ekonomistas Gitanas Nausėda. Savo ruožtu, Valdemaras Tomaševskis mano, kad šaliai turėtų vadovauti vyras.

Nors V. Uspaskichas savo balsą atidavė G. Nausėdai, bet, pasak jo, oficiali Darbo partijos pozicija, kurį kandidatą palaiko rinkimuose, nebus išreikšta. Vis dėlto, V. Uspaskichas teigia, kad partija atliko apklausą, kuri parodė, kad 90 proc. „darbiečių“ prezidento rinkimuose balsuos už ekonomistą G. Nausėdą.

„Mes oficialaus pareiškimo nedarome, tik partijoje padarėme apklausą – 90 proc. už G. Nausėdą, maždaug 5 proc. – už Ingridą Šimonytę ir 5 proc. susilaikė“, – Eltai sakė V. Uspaskichas.

Socialdemokratų darbo partija palaiko G. Nausėdą

Tuo tarpu gana aiškius apsisprendimus taip pat yra pateikusios kitos parlamentinės partijos.

Socialdemokratų partijos lyderis Gintautas Paluckas Eltai trečiadienį sakė, kad LSDP nepalaikys nė vieno kandidato.

„Abu kandidatai tikrai nėra prasti: I. Šimonytė stipresnė, sakykim, žmogaus teisių srityje, o G. Nausėda tikrai paruošė labai išsamią ir įpareigojančią jį patį gerovės valstybės viziją. Taip kad reikėjo apsispręsti“, – LRT TELEVIZIJAI ketvirtadienį sakė G. Paluckas.

Liberalų sąjūdžio pirmininkas Eugenijus Gentvilas teigė, kad formalaus partijos sprendimo dėl remiamo kandidato prezidento rinkimuose nėra. Jo teigimu, valdyboje vyko balsavimas, ir dauguma pasitikėjimą pareiškė ekonomistui G. Nausėdai, bet, pasak pirmininko, tai tik patariamoji valdybos nuomonė liberalių pažiūrų žmogui.

V. Tomaševskis nori matyti vyrą

Tvarkos ir teisingumo pirmininkas Remigijus Žemaitaitis taip pat tikino, kad „formalaus partijos sprendimo dėl remiamo kandidato Prezidento rinkimuose tikriausiai nebus“. Jo teigimu, patys skyriai turės apsispręsti, kurį kandidatą labiau palaiko prezidento rinkimuose.

„Balsavau tikėdamasis, kad išliks stabilumas, kad nebus pasikeitimų tiek darbo parlamente, tiek prezidentūroje, nes pusantrų metų mėginti paleisti Seimą ir egzaminuoti ministrus – tai nėra protingas sprendimas ir šiek tiek tikiuosi, kad naujo vėjo tarp politinių partijų šis žmogus atneš“, – sako R. Žemaitaitis.

Lietuvos lenkų rinkimų akcijos-Krikščioniškų šeimų sąjungos lyderis Valdemaras Tomaševskis anksčiau yra sakęs, kad partija nebus linkusi pareikšti paramos kandidatams. Vis dėlto, ketvirtadienį LRT TELEVIZIJAI prasitarė, kad už I. Šimonytę prasitarė tikrai nebalsuosiantis.

„Prezidentę mes jau turėjome, aš, aišku, nesu socialistas, ji daug kalba apie lyčių lygybę, bet liaudis tai supranta, buvo moteris 10 metų, dabar jau laikas, kad mūsų šaliai vadovautų vyrai “, – yra sakęs V. Tomaševskis.

Lietuvos socialdemokratų darbo partijos pirmininko Gedimino Kirkilo nuomone, Valdybos sprendimas bus remti G. Nausėdą.

Tuo tarpu Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos partijos pirmininkas Ramūnas Karbauskis teigia, kad ketvirtadienį LVŽS Valdybos posėdyje bus priimtas sprendimas dėl galimos paramos kandidatams į Lietuvos prezidentus.

ELTA primena, kad pirmąjį rinkimų turą laimėjo I. Šimonytė, surinkusi 31,31 proc. balsų. Antrasis, nedaug nusileidęs laimėtojai, liko G. Nausėda su 30,94 proc. rinkėjų palaikymu. Antrasis prezidento rinkimų turas bei EP rinkimai vyks gegužės 26

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Patikros punktas
COVID-19 TRUMPAI