Lietuvoje

2019.05.14 20:45

Seimo „valstiečių“ verdiktas: Skvernelis išlaikė frakcijos pasitikėjimo testą

posėdžiavo beveik 4 valandas
Gytis Pankūnas, LRT.lt2019.05.14 20:45

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) frakcija Seime slaptu balsavimu išreiškė pasitikėjimą į antrąjį prezidento rinkimų turą nepatekusiam premjerui Sauliui Skverneliui.

Tai žurnalistams po daugiau negu keturias valandas trukusio LVŽS frakcijos posėdžio antradienio vakarą pranešė „valstiečių“ lyderis Ramūnas Karbauskis. Jis informavo, kad iš 46 LVŽS frakcijos narių slaptame balsavime pasitikėjimą S. Skverneliui pareiškė visi vienbalsiai. Šis balsavimas įvyko paties S. Skvernelio prašymu.

Premjeras S. Skvernelis, nepatekęs į prezidento rinkimų antrąjį turą, anksčiau teigė, kad iš ministro pirmininko pareigų pasitrauks liepos 12 dieną.

Pats S. Skvernelis po LVŽS frakcijos posėdžio teigė, kad frakcijos jam išreikštas pasitikėjimas dar nereiškia, kad jis liepos 12 dieną tikrai neatsistatydins.

„Tai nieko nereiškia. Tai reiškia, kad frakcija pasitiki manimi kaip ministru pirmininku“, – patikino premjeras.

„Aš vertinu tai, kad surinkau beveik 300 tūkstančių žmonių balsų, vertinu tai, kad surinkau ir mes kartu surinkome daugiau balsų negu Seimo rinkimuose. Bet vertinu tai kaip akivaizdų faktą, kaip pralaimėjimą ir tą poziciją neigti ar kvestionuoti būtų labai keista. Užimta trečia vieta (prezidento rinkimuose – LRT.lt), nepatekimas į antrą turą yra pralaimėjimas. Aš taip vertinu asmeniškai“, – aiškino S. Skvernelis.

Jis kartojo besidžiaugiantis „valstiečių“ parama jam, tačiau nepatikino, kad persigalvojo ir iš premjero pareigų neatsistatydins.

„Man džiugu, kad palaiko (LVŽS – LRT.lt) skyriai. Džiugu, kad gegužės 13 d. rytą vyriausybė staiga tapo nebe tokia bloga – nuo politologų iki žurnalistinių vertinimų ir premjeras nėra toks jau labai blogas. Man tai yra tikrai svarbu. Aš tą tikrai girdžiu. Bet rinkimai tai yra kiekvieno politiko įvertinimas, ir aš tą įvertinimą priimu tokį, koks jis yra“, – sakė S. Skvernelis.

Tiek S. Skvernelis, tiek ir R. Karbauskis teigė, kad LVŽS taryboje taip pat bus balsuojama dėl pasitikėjimo jais.

R. Karbauskis anksčiau tvirtino, kad S. Skverneliui nepatekus į antrą prezidento rinkimų turą ir „valstiečiams“ pralaimėjus Europos Parlamento rinkimus, LVŽS trauksis iš valdančiosios daugumos.

Po LVŽS frakcijos posėdžio R. Karbauskis teigė, kad „valstiečiai“ vis dėlto gali likti valdančiojoje daugumoje, nes niekas kitas po prezidento rinkimų nepretenduoja formuoti naujos daugumos. Galutinį sprendimą šiuo klausimu, pasak R. Karbauskio, priims partijos taryba.

 

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.