Naujienų srautas

Lietuvoje2019.05.13 01:10

Skvernelis: „valstiečiai“ gali likti daugumoje

Gytis Pankūnas, LRT.lt 2019.05.13 01:10

Į antrąjį prezidento rinkimų turą nepatekęs „valstiečių“ kandidatas į prezidentus, premjeras Saulius Skvernelis teigia savo pažado neišsižadantis – jis atsistatydins iš ministro pirmininko pareigų. Tačiau jis neatmeta, kad valdančioji dauguma gali išlikti ta pati.

„Sprendimas yra atsistatydinti“, – pirmadienio naktį žurnalistams sakė S. Skvernelis, paklaustas, koks yra jo sprendimas dėl tolesnio vadovavimo vyriausybei.

Jis pakartojo, kad atsistatydins liepos 12 d., o iki tol dirbs ta pati vyriausybė. S. Skvernelis pažymėjo, kad „valstiečių“ pasirodymas Europos Parlamento rinkimuose jo sprendimo atsistatydinti nepakeis.

„Yra įvairių scenarijų. Yra priešlaikiniai Seimo rinkimai, yra mažumos vyriausybė ir šios daugumos vyriausybė. Ši dauguma arba ši partija gali būti ta, kuri gali būti daugumoje“, – kalbėjo S. Skvernelis, paklaustas, kokių įvykių scenarijų galima tikėtis toliau.

Tiesa, anot jo, vyriausybę gali formuoti ta pati valdančioji dauguma, tačiau, kai kartojo S. Skvernelis, jai reikėtų naujo premjero. Kas jis ar ji tokia galėtų būti, S. Skvernelis nespėliojo.

Tiesa, jis priminė jau anksčiau įvardijęs galimus kandidatus vadovauti vyriausybei, tai yra ekonomikos ir inovacijų ministrą Virginijų Sinkevičių, energetikos ministrą Žygimantą Vaičiūną arba Kauno merą Visvaldą Matijošaitį.

„Kai aš jau nelaimėjau, gal iš tų kandidatų atsirastų kas nors tinkamas į premjerus“, – teigė S. Skvernelis.

S. Skvernelis teigė dar pagalvosiantis, ar balsuos antrame prezidento rinkimų ture, į kurį, preliminariais duomenimis, pateko Gitanas Nausėda ir Ingrida Šimonytė.

Premjeras tvirtino, kad ir toliau liks politikoje, dirbs Seimo nariu. S. Skvernelis pažymėjo, kad ir toliau bendradarbiaus su Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga.

LRT studijoje – Saulius Skvernelis: galbūt mūsų reformos žmonėms – per sunkios ir pernelyg sudėtingos

 

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi